Ogłoszenia duszpasterskie - XXIV Niedziela Zwykła - 17 września 2017 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą ogarnijmy dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa dzisiejsza taca będzie przeznaczona na Radio Rodzina.
 2. Młodzież gimnazjalną z klas 3, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy w środę 20 września na godz. 18:00 na mszę św. i spotkanie formacyjne. Przypominamy, że przygotowanie do sakramentu bierzmowania trwa w naszej parafii 2 lata i rozpoczyna się w 2. klasie gimnazjum.
 3. W przyszłą niedzielę, 24 września podczas Mszy św. o godz. 13.00 kolejny rok pracy formacyjnej rozpoczną kręgi Domowego Kościoła. Po Mszy św. zapraszamy do kawiarenki parafialnej małżeństwa sakramentalne, które są zainteresowane formacją w Domowym Kościele.
 4. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w sali nr 11 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 5. Wszystkich, którzy pielgrzymowali w tym roku pieszo na Jasną Górę z franciszkańską "Czarną Trzynastką", serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę, 24 września na Mszę św. o godz. 17.00. a po jej zakończeniu na spotkanie popielgrzymkowe naszej grupy w kawiarence parafialnej.
 6. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza wszystkich chętnych na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Bardzie Śląskim. Wyjazd z ul. Kruczej/Jantarowej 30 września (sobota) o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii lub pod telefonem podanym na plakatach w gablotach.
 7. Informujemy, że uroczystość I Komunii św. odbędzie się w naszej parafii w przyszłym roku w niedzielę 13 maja. Bardzo prosimy rodziców o zapisanie dzieci na listę I-komunijną w kancelarii parafialnej do końca września.
 8. Trwa rekrutacja do Wrocławskiego Liturgicznego Studium Wokalnego, działającego przy naszym klasztorze. W programie studium m.in. zajęcia z emisji głosu, liturgiki, dyrygentury i chorału. Szczegóły i zapisy na stronie www.wlsw.pl
 9. FDA "Porcjunkula" zaprasza wszystkich studentów na Dni na Dobry Początek, które rozpoczną się w niedzielę 1 października Mszą św. o godz. 19.00. Szczegóły na plakatach w gablotach oraz na stronie internetowej.
 10. Do 2 października można głosować na projekty w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Liceum nr 8 wraz z Gimnazjum nr 30 zwracają się z prośbą o głosy na projekt, który dotyczy rozbudowy boisk sportowych wraz z zapleczem do wykorzystania również przez osoby postronne. Dlatego też młodzież będzie zbierała podpisy na ten cel po mszach św. o godz 8:30, 10:00, 11:30 i 13:00. Bardzo prosimy o wsparcie projektu.
 11. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: "Niedziela" i "Gość Niedzielny".
 12. Z całego serca dziękujemy wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom i Dobrodziejom, którzy odpowiedzieli na nasz apel w sprawie zbiórki funduszy na remont elewacji wieży kościoła. Dzięki Waszej ofiarności udało nam się już część długu spłacić. Pozostało jeszcze do spłacenia 80 000 zł. Ufamy, że również tę kwotę w uzbieramy w najbliższym czasie. Wszystkim raz jeszcze serdecznie dziękujemy: "Bóg zapłać".

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Nabożeństwo Fatimskie

W sobotę, 13 października zapraszamy na godz. 17.30 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy ...

Więcej

17 edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 17 edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 9 października 2018 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

15 września (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ucz ...

Więcej

Kurs Małżeński

Zapraszamy na kolejną edycję Kursu Małżeńskiego w naszej parafii! Początek już 12 października 2018 Kurs odbywa się podczas siedmiu kolejnych wieczorów, w siedem kolejnych piątków. Typowy wieczór rozpoczyna się o 18.00 a kończy ...

Więcej
Więcej artykułów