Ogłoszenia duszpasterskie - XXIX Niedziela Zwykła - 21 października 2018 r.

 1. Dziś rozpoczyna się w Kościele powszechnym Tydzień Misyjny. Jest to okazja do ożywionej modlitwy za misjonarzy, którzy opuścili rodzinne kraje, by głosić Ewangelię oraz za tych, do których zostali posłani.
 2. Po Mszy św. o godz. 13.00 w kościele odbędzie się prelekcja w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów 2018. Prelekcję na temat: "Święty Maksymilian jako wizjoner" wygłosi o. Ireneusz Klimczyk. Więcej na temat festiwalu można znaleźć na stronie internetowej.
 3. Dzisiaj również podczas wszystkich mszy św. głoszone są nauki na temat modlitwy różańcowej. Mamy nadzieję, że przyczynią się one do powstania w naszej parafii nowej róży różańcowej - modlitwy rodziców za dzieci. Zapisy do tej róży w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 4. Duszpasterstwo Anglojęzyczne przy naszej parafii zaprasza dzisiaj na wieczór gier planszowych o 17.00 (bezpośrednio po Mszy św. w języku angielskim) do domu katechetycznego. Zapraszamy osoby chętne do poznania obcokrajowców z tego duszpasterstwa oraz pasjonatów gier planszowych. Wymagana minimalna znajomość języka. Gry na rożnym poziomie trudności.
 5. Z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża i przypadającej jutro 40 rocznicy inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II, serdecznie zapraszamy na program słowno-muzyczny poświęcony naszemu wielkiemu Rodakowi. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej dzisiaj po nabożeństwie różańcowych czyli na godz. 18.30.
 6. W najbliższą środę zapraszamy młodzież z kl. III gimnazjum na Mszę św. o godz. 18.00 a później na katechezę w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii oraz o nowe powołania do małżeństwa i rodziny. Zapraszamy do udziału.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w sali nr 11 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 9. O uwagę prosimy teraz rodziców dzieci I-komunijnych. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się w domu parafialnym (w kawiarence) spotkanie z przedstawicielami firmy "Opus" szyjącej stroje komunijne. Pracownicy frimy przedstawią kilka wzorów strojów dla chłopców i dla dziewcząt. Będzie również pobierana miara od dzieci. Prosimy aby rodzice byli przygotowani na wpłatę zaliczki na stroje. Za strój chłopięcy zaliczka wynosi 50 zł., za strój dziewczynki - 100 zł. 
 10. Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 r., które odbywają się przy naszym klasztorze oraz w LO nr VII. Warsztaty skierowane są do schól i chórów młodzieżowych, studenckich i parafialnych, osób śpiewających indywidualnie oraz do instrumentalistów. Więcej informacji i zapisy na stronie www.warsztaty.wlsw.pl.
 11. W dalszym ciągu przy wyjściach z kościoła są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk i imion zmarłych (z podziałem na imiona męskie i żeńskie) oraz o podanie ulicy, przy której mieszka modląca się za zmarłych rodzina, ponieważ nabożeństwa wypominkowe w listopadzie będą organizowane dla mieszkańców poszczególnych ulic. Porządek ten będzie podawany w ogłoszeniach. Wypełnione kartki wraz z ofiarami można składać do końca października w zakrystii. 
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a przy wyjściach z kościoła dostępny jest nowy numer "Listu nie tylko do parafian". W środku m.in. wspomnienia związane z 40. rocznicą wyboru Jana Pawła II, spojrzenie na Maryję przez pryzmat informacji z Pisma św., zachęta do różańca w intencji swoich dzieci, artykuł nawiązujący do zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych, a także sylwetki franciszkanów przybyłych do naszej parafii i wiele, wiele innych.
 13. W sklepiku parafialnym można zaopatrzyć się w Zioła Ojca Grzegorza Sroki.

Wszystkich Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy Bożej opieki w rozpoczynającym się nowym tygodniu!

Franciszkanie

Zaproszenia

Rekolekcje wielkopostne dla studentów

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "Porcjunkula" zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla studentów, które w naszym kościele odbędą się w dniach 7-9 kwietnia a poprowadzi je o. Piotr Kantorski z Legnicy. Niedziela, godz. 19 ...

Więcej

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej

Msza i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny

W ostatni czwartek miesiąca, 28 marca o godz.: 18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla  o święte powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy szczeg& ...

Więcej

Msza i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje je ...

Więcej
Więcej artykułów