Ogłoszenia duszpasterskie - XXV Niedziela Zwykła - 23 września 2018 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie oazowe dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 2. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza dziś wszystkich wiernych do włączenia się we wspólne dziękczynienia za osobę Świętego w 50. rocznicę jego śmierci i 100. rocznicę otrzymania stygmatów. O godz. 12.45 odbędzie się nabożeństwo przy relikwiach św. Ojca Pio, o 13.00 Msza św. dziękczynna a po jej zakończeniu w kawiarence parafialnej spotkanie "Śladami Ojca Pio".
 3. Z okazji przeżywanej tydzień temu Niedzieli Środków Społecznego Przekazu dzisiaj po wszystkich Mszach św. prowadzona będzie zbiórka ofiar na archidiecezjalne Radio "Rodzina".
 4. We wtorek zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii oraz o nowe powołania do małżeństwa i rodziny. Zapraszamy do udziału.
 6. Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska Fundacja im. św. Jadwigi zaprasza na kurs języka niemieckiego. Spotkanie organizacyjne dla osób zainteresowanych odbędzie się w czwartek o godz. 17.30 w kawiarence parafialnej. Więcej informacji w gablotach.
 7. W piątek, 28 września mija ostateczny termin zgłaszania dzieci na przygotowanie do I Komunii świętej. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.
 8. W sobotę w liturgii przypada Święto Świętych Archaniołów - Michała, Gabriela i Rafała. Jest to również dzień imienin o. Rafała z naszej wspólnoty klasztornej. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach, zwłaszcza podczas Mszy św. o godz. 18.00, która będzie odprawiana w intencji o. Rafała.
 9. Wszystkich, którzy w tym roku pielgrzymowali pieszo na Jasną Górę w grupie 13 zapraszamy serdecznie w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 17.00 a po jej zakończeniu do kawiarenki parafialnej na spotkanie popielgrzymkowe.
 10. W przyszły poniedziałek, 1 października o godz. 19.00 rozpoczyna się nowy cykl katechez dla narzeczonych. Nauki odbywają się przez osiem kolejnych poniedziałkowych wieczorów. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
 11. Wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę zapraszamy na kolejną edycję Kursu Alpha, natomiast małżonków, pragnących umocnić wzajemną relację - na kolejną edycje Kursu Małżeńskiego. Oba kursy rozpoczynają się w naszej parafii w drugim tygodniu października. Szczegółowe informacje i zapisy również na stronie internetowej.
 12. Trwa także rekrutacja do Wrocławskiego Liturgicznego Studium Wokalnego, które od dwóch lat działa przy naszym klasztorze. W programie studium zajęcia z emisji głosu, czytania nut, liturgiki i dyrygentury. Szczegóły i zapisy na plakatach i stronie www.wlsw.pl.
 13. Do 1 października można głosować na projekty w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Szkoła Podstawowa nr 68 przy ul. Szczęśliwej zwraca się z prośbą o głosy na projekt nr 348, który dotyczy budowy wielofunkcyjnego boiska dla najmłodszych. Natomiast Ogródki Działkowe "Gajowice" proszą o głos na projekt nr 291. Więcej informacji na ulotkach przy wyjściach.
 14. Już dziś zachęcamy do włączenia się w pieszą pielgrzymkę do Trzebnicy, która odbędzie się w sobotę 13 października. Rozpoczęcie o 6.00 spod wrocławskiej archikatedry. Nie ma wcześniejszych zapisów. Zapraszamy do pielgrzymowania w grupie 13.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik "Mały Gość" dla najmłodszych. Przy wyjściach z kościoła natomiast dostępny jest nowy numer "Listu nie tylko do parafian" a w nim m. in.: artykuł o biblijnej arce zbudowanej przez Noego, o brytyjskim przykładzie codziennego życia Ewangelią, o wrocławskich pamiątkach z pierwszej wojny światowej, a także szereg relacji z letnich wyjazdów parafialnych oraz zaproszenia na ciekawe wydarzenia w najbliższym czasie. Zachęcamy do lektury!

   

  Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask na cały rozpoczynający się tydzień!

  Franciszkanie