Ogłoszenia duszpasterskie - XXV Niedziela Zwykła - 24 września 2017 r.

 1. Trwa 33. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Zachęcamy małżonków naszej parafii do duchowej łączności z pątnikami. Okazją do tego będzie dzisiaj odnowienie przyrzeczeń małżeńskich na zakończenie każdej Mszy św.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13.00 kolejny rok pracy formacyjnej rozpoczną kręgi Domowego Kościoła. Po Mszy św. zapraszamy do kawiarenki parafialnej małżeństwa sakramentalne, które są zainteresowane formacją w Domowym Kościele.
 3. Dzisiaj o godz. 16.00 w sali nr 11 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 4. Wszystkich, którzy pielgrzymowali w tym roku pieszo na Jasną Górę z franciszkańską "Czarną Trzynastką", serdecznie zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 17.00. a po jej zakończeniu na spotkanie popielgrzymkowe naszej grupy w kawiarence parafialnej.
 5. Jutro rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Franciszka. Modlitwy nowennowe podczas Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00.
 6. We wtorek, 26 września zapraszamy na wieczorną Mszę św. oraz nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie, animowane przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym "Dobra Nowina".
 7. W czwartek, 28 września o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molla w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii oraz o nowe powołania do małżeństwa i rodziny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. W piątek obchodzimy Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Jest to dzień imienin o. Rafała i br. Rafała. W intencji solenizantów będzie w tym dniu sprawowana Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza wszystkich chętnych w najbliższą sobotę, 30 września na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Bardzie Śląskim. Wyjazd z ul. Kruczej/Jantarowej o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii lub pod numerem telefonu podanym na plakatach w gablotach.
 10. Informujemy, że uroczystość I Komunii św. odbędzie się w naszej parafii w przyszłym roku w niedzielę 13 maja. Bardzo prosimy rodziców o zapisanie dzieci na listę I-komunijną w kancelarii parafialnej do końca września.
 11. Po wakacyjnej przerwie wznowiła swoją działalność poradnia rodzinna przy naszej parafii. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z bezpłatnych porad.
 12. Trwa rekrutacja do Wrocławskiego Liturgicznego Studium Wokalnego, działającego przy naszym klasztorze. W programie studium m.in. zajęcia z emisji głosu, liturgiki, dyrygentury i chorału. Szczegóły i zapisy na stronie www.wlsw.pl
 13. FDA "Porcjunkula" zaprasza wszystkich studentów na Dni na Dobry Początek, które rozpoczną się w niedzielę 1 października Mszą św. o godz. 19.00. Szczegóły na plakatach w gablotach oraz na stronie internetowej.
 14. Do 2 października można głosować na projekty w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Liceum nr 8 wraz z Gimnazjum nr 30 zwracają się z prośbą o głosy na projekt nr 608, który dotyczy rozbudowy boisk sportowych wraz z zapleczem do wykorzystania również przez osoby postronne, a także projekty nr 606 - odnowienie podwórka przy Powstańców Śl., oraz nr 607 - boisko szkolne przy ul. Wandy. Młodzież będzie zbierała podpisy na ten cel po mszach św. o godz 8:30, 10:00, 11:30 i 13:00. Bardzo prosimy o wsparcie projektu.
 15. Rozpoczynamy w naszej parafii kolejną edycję Kursu Małżeńskiego. Jest to cykl 7 spotkań, które pomagają małżonkom budować i umacniać ich związek. Zapraszamy małżeństwa w każdym wieku. Spotkania będą odbywać się przez 7 piątkowych wieczorów począwszy od 20 października. Ze względów organizacyjnych konieczne są zapisy - szczegóły na stronie internetowej parafii.
 16. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: "Niedziela" i "Gość Niedzielny". Natomiast przy wyjściach z kościoła dostępny jest powakacyjny numer "Listu nie tylko do Parafian". Można w nim znaleźć relacje z akcji wakacyjnych, prezentację nowych duszpasterzy, recenzję ciekawej książki o wyjątkowym kapłanie-mistyku, wyjaśnienie zagadnień dotyczących Mszy św. Do tego stałe działy i wiele innych artykułów. Zachęcamy do lektury!
 17. O. Proboszcz serdecznie zaprasza młodzież gimnazjalną i licealną, tych, którzy chcieliby włączyć się w organizację parafialnych Jasełek, na spotkanie organizacyjne we środę 27 września, na godz. 19.00 do kawiarenki parafialnej.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Nabożeństwo Fatimskie

W sobotę, 13 października zapraszamy na godz. 17.30 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy ...

Więcej

17 edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 17 edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 9 października 2018 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

15 września (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ucz ...

Więcej

Kurs Małżeński

Zapraszamy na kolejną edycję Kursu Małżeńskiego w naszej parafii! Początek już 12 października 2018 Kurs odbywa się podczas siedmiu kolejnych wieczorów, w siedem kolejnych piątków. Typowy wieczór rozpoczyna się o 18.00 a kończy ...

Więcej
Więcej artykułów