Ogłoszenia duszpasterskie - XXVI Niedziela Zwykła - 1 października 2017 r.

 1. Rozpoczynamy przygotowanie dzieci do I Komunii św. W tym roku nie będzie z tej okazji dodatkowej Mszy św. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30 a raz w miesiącu na spotkanie formacyjne do domu katechetycznego. Spotkania będą odbywały się w 4 grupach. Termin najbliższych spotkań to 16, 17 i 18 października godz. 19.00. Podział na grupy i kompletny terminarz przygotowań zamieszczony jest w gablotach i na stronie internetowej parafii. Prosimy rodziców dzieci I-komunijnych o pozostanie w kościele dzisiaj po Mszy św. o 11.30 na krótkie spotkanie organizacyjne
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 w kawiarence parafialnej projekcja filmu "Historia św. Franciszka". Serdecznie zapraszamy.
 3. Również dzisiaj na Mszy św. o godz. 19.00 rozpoczynamy rekolekcje dla studentów na dobry początek. Potrwają one do wtorku. Szczegóły na plakatach w gablotach oraz na stronie internetowej. Zapraszamy do udziału wszystkich studentów. 
 4. Rozpoczął się październik. Zapraszamy zatem na nabożeństwa różańcowe - w niedziele o godz. 18.00 a w dni powszednie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy, aby - od poniedziałku do piątku - gromadziły się już 10 minut przed nabożeństwem, czyli ok. 17.20.
 5. Jutro o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej rozpoczynamy kolejny cykl katechez dla narzeczonych. Zapisy odbywają się na pierwszym spotkaniu.
 6. Przeżywamy Triduum przed uroczystością św. Franciszka. Msze św. z okolicznościowym kazaniem w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. 
 7. We wtorek po Mszy św. wieczornej (czyli ok. 18.45) bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tradycyjnym franciszkańskim nabożeństwie "Transitus" upamiętniającym śmierć św. Franciszka z Asyżu.
 8. W środę obchodzimy Uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Msze św. odprawiane będą jak w dzień powszedni. Z racji Uroczystości kancelaria parafialna będzie w tym dniu nieczynna.
 9. Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska Fundacja im. św. Jadwigi organizuje kurs języka niemieckiego. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy czwartek, 5 października o 18.45 w domu katechetycznym. Szczegóły umieszczone są na plakatach w gablotach.
 10. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na godz. 17:30 na modlitwę różańcową w intencji powołań. W piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania. W tym również kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sytuacjach losowych można zawsze dzwonić pod numer dyżurny. W sobotę przed południem odwiedzimy z Komunią świętą chorych a po Mszy wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi
 11. Z okazji 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej w najbliższą sobotę będziemy gościć w naszym sanktuarium wspólnoty MI z terenu Dolnego Śląska oraz Prezesa Narodowego MI - o. Stanisława Piętkę, franciszkanina z Niepokalanowa, który wygłosi kazania na Mszach św. o 7.00, 12.00 i 18.00. Zapraszamy!
 12. Najbliższa sobota jest również dniem ogólnopolskiej modlitwy za naszą Ojczyznę - "Różaniec do Granic". W akcję tę - obejmującą tereny przygraniczne - włączyły się m. in. franciszkańskie kościoły w Pieńsku, Kowarach i Szklarskiej Porębie. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania do tych miejsc modlitwy lub do duchowej łączności. W naszym sanktuarium dodatkowe nabożeństwo różańcowe w tym dniu o godz. 14.30.
 13. Za tydzień przypada 2. niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu są przeznaczone na spłatę długu zaciągniętego przy remoncie wieży. W przyszłą niedzielę obchodzić też będziemy XVII Dzień Papieski. Z tej okazji, jak co roku w całej Polsce, prowadzona jest zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 14. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy gościć Giannę Molla - córkę św. Joanny Beretty Molla. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i wysłuchania krótkiego świadectwa Gianny.
 15. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00, w ogrodzie klasztornym odbędzie się z okazji uroczystości św. Franciszka, specjalna modlitwa z błogosławieństwem zwierząt. Zapraszamy zwłaszcza dzieci z ich ulubionymi zwierzątkami.
 16. Poszukiwani są wolontariusze Szlachetnej Paczki. Chętne osoby pełnoletnie mogą znaleźć więcej informacji na parafialnej stronie internetowej. 
 17. W sobotę 14 października  już po raz 38. wyrusza z Wrocławia piesza pielgrzymka do Trzebnicy do grobu św. Jadwigi Śląskiej. Pielgrzymka wyruszy o 6.00 rano z wrocławskiej katedry. Nie ma wcześniejszych zapisów. Wystarczy przyjść i włączyć się do grupy pielgrzymów. Zachęcamy do pielgrzymowania z naszą franciszkańską Czarną 13 im. bł. Zbigniewa i Michała.
 18. Rozpoczynamy w naszej parafii kolejną edycję Kursu Małżeńskiego. Jest to cykl 7 spotkań, które pomagają małżonkom budować i umacniać ich związek. Zapraszamy małżeństwa w każdym wieku. Spotkania będą odbywać się przez 7 piątkowych wieczorów począwszy od 20 października. Ze względów organizacyjnych konieczne są zapisy - szczegóły na stronie internetowej parafii.
 19. Można jeszcze głosować na projekty w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Zachęcamy do głosowania na projekty szkół, znajdujących się na terenie naszej parafii. Młodzież będzie zbierała podpisy na ten cel po Mszach św. o godz 8:30, 10:00, 11:30 i 13:00. 
 20. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: "Niedziela" "Gość Niedzielny". Natomiast przy wyjściach z kościoła dostępny jest nowy numer pisma naszej archidiecezji "Nowe Życie".

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Piesza pielgrzymka do Trzebnicy

39. PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA do św. JADWIGI w Trzebnicy – 13 października 2018 r. Zapraszamy do pielgrzymowania! Rozpoczęcie w Katedrze Wrocławskiej w sobotę 13 października o godz. 6.00.Zakończenie Mszą Świętą w Trzebnicy o godz. 1 ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W sobotę, 13 października zapraszamy na godz. 17.30 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy ...

Więcej

17 edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 17 edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 9 października 2018 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

15 września (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ucz ...

Więcej
Więcej artykułów