Ogłoszenia duszpasterskie - XXVI Niedziela Zwykła - 30 września 2018 r.

 1. Dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej zapraszamy na spotkania oazowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30 w domu parafialnym.
 2. Wszystkich, którzy w tym roku pielgrzymowali pieszo na Jasną Górę w grupie 13 zapraszamy serdecznie dzisiaj na Mszę św. o godz. 17.00 a po jej zakończeniu do kawiarenki parafialnej na spotkanie popielgrzymkowe.
 3. Jutro o godz. 19.00 rozpoczyna się nowy cykl katechez dla narzeczonych. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
 4. Jutro także rozpoczyna się październik - miesiąc szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa październikowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.00. Szczególnie do wspólnej modlitwy różańcowej zachęcamy dzieci i młodzież.
 5. Do jutra można głosować jeszcze na projekty w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Przypominamy, że Szkoła Podstawowa nr 68 przy ul. Szczęśliwej zwraca się z prośbą o głosy na projekt nr 348, który dotyczy budowy wielofunkcyjnego boiska dla najmłodszych. Natomiast Ogródki Działkowe "Gajowice" proszą o głos na projekt nr 291. Więcej informacji na ulotkach przy wyjściach.
 6. W czwartek, 4 października obchodzimy w naszym Zakonie Uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Msze św. odprawiane są jak w dzień powszedni. W tym dniu w Krakowie czterech seminarzystów franciszkańskich złoży wieczyste śluby zakonne. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. W przeddzień Uroczystości, w środę 3 października zapraszamy wszystkich parafian i sympatyków po wieczornej Mszy św. na nabożeństwo Transitus, które upamiętnia narodziny dla Nieba naszego Zakonodawcy. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 7. Do Uroczystości św. Franciszka będziemy przygotowywali się poprzez Triduum, które potrwa od poniedziałku do środy. Zapraszamy na Msze św. z okolicznościowymi kazaniami o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.
 8. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej - I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek zachęcamy do modlitwy w intencji powołań podczas nabożeństwa różańcowego wieczornej Mszy św. I piątek jest okazją do Komunii św. wynagradzającej a - jeśli jest taka potrzeba - również do sakramentalnej spowiedzi. W piątek kancelaria będzie nieczynna. W I sobotę do południa odbędą się odwiedziny chorych a po Mszy św. wieczornej odprawione zostanie Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. Z okazji Uroczystości św. Franciszka w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w ogrodzie klasztornym odbędzie się błogosławieństwo zwierząt. Zapraszamy zwłaszcza dzieci z ich ulubionymi zwierzątkami.
 10. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
 11. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "Porcjunkula" zaprasza wszystkich studentów na Dni na Dobry Początek. Rozpoczną się one w przyszłą niedzielę Mszą św. akademicka o godz. 19.00, po której duszpasterstwo zaprasza na wspólną kolację. W poniedziałek o 19.30 Msza św. w kaplicy klasztornej a po niej spotkanie: "Dlaczego ufam kościołowi?" natomiast we wtorek również o 19.30 modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji nowego semestru a po niej wieczór gier planszowych.
 12. Wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę zapraszamy na kolejną edycję Kursu Alpha, który będzie odbywał się we wtorki o godz. 18.30, począwszy od 9 października. Natomiast małżonków, pragnących umocnić wzajemną relację zapraszamy na kolejną edycje Kursu Małżeńskiego - w piątki o 18.00, począwszy od 12 października. Oba kursy są bezpłatne. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej.
 13. Już dziś zachęcamy do włączenia się w pieszą pielgrzymkę do Trzebnicy, która odbędzie się w sobotę 13 października. Rozpoczęcie o 6.00 spod wrocławskiej archikatedry. Nie ma wcześniejszych zapisów. Zapraszamy do pielgrzymowania w grupie 13.
 14. Również w sobotę, 13 października o 17.30 odbędzie się w naszym kościele ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.
 15. Trwa rekrutacja do Wrocławskiego Liturgicznego Studium Wokalnego, które od dwóch lat działa przy naszym klasztorze. W programie studium zajęcia z emisji głosu, czytania nut, liturgiki i dyrygentury. Szczegóły i zapisy na plakatach i stronie www.wlsw.pl.
 16. Informujemy, że Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się 19 maja 2019 r. Dzieci, które zostały zgłoszone do przygotowań (44 osoby) zapraszamy wraz z rodzicami w każdą niedzielę do udziału w Mszy św. o godz. 11.30. Spotkanie organizacyjne dla rodziców odbędzie się w niedzielę, 14 października po Mszy św. o 11.30. Obecność obowiązkowa. 
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia są tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a przy wyjściach z kościoła dostępny jest kolejny numer "Nowego Życia" poświęcony tematowi młodzieży.
 18. W sklepiku parafialnym są do nabycia zioła o. Grzegorza Sroki. Sklepik jest otwarty dzisiaj od 7.00 do 14.00 i od 17.00 do 20.00. Zapraszamy!
 19. Zachęcamy też do korzystania z księgozbioru biblioteki parafialnej. Biblioteka, która mieści się na parterze domu katechetycznego, czynna jest w czwartki w godz. 17.00-18.00.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi w rozpoczynającym się tygodniu!

Franciszkanie

Zaproszenia

Dzień skupienia dla narzeczonych

W sobotę 8 czerwca odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych z naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz.: 14:00 w kościele.    Pary zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński pow ...

Więcej

Katechezy dla narzeczonych

Najbliższa seria katechez rozpocznie się 6 maja 2019 r. o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej. Nie ma wcześniejszych zapisów. Zapisy na pierwszym spotkaniu! Katechezy przedślubne są bezpośrednim przygotowaniem do sakramentu ...

Więcej
Więcej artykułów