Ogłoszenia duszpasterskie - XXVII Niedziela Zwykła - 7 października 2018 r.

 1. Dziś po wszystkich Mszach św. przy wyjściach z kościoła prowadzona jest zbiórka ofiar na dofinansowanie obiadów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. Dziękujemy za okazane wsparcie.
 2. O godz. 16.00 w ogrodzie klasztornym odbędzie się dzisiaj błogosławieństwo zwierząt.
 3. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Trwa październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w niedziele o godz. 18.00 a w dni powszednie o 17.30. Szczególnie serdecznie do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci i młodzież.
 5. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "Porcjunkula" zaprasza wszystkich studentów na Dni na Dobry Początek. Rozpoczną się one dzisiaj Mszą św. akademicką o godz. 19.00, po której duszpasterstwo zaprasza na wspólną kolację. Jutro o 19.30 Msza św. w kaplicy klasztornej a po niej spotkanie: "Dlaczego ufam kościołowi?". Natomiast we wtorek również o 19.30 modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji nowego semestru a po niej wieczór gier planszowych.
 6. Od jutra w kancelarii parafialnej będzie można zamawiać intencje mszalne na rok 2019.
 7. W najbliższy wtorek, 9 października po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo przez wstawiennictwo Błogosławionych Męczenników z Pariacoto.
 8. Również w ten wtorek o godz. 18.30 rozpoczyna się kolejna edycja Kursu Alpha. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną lepiej zrozumieć i pogłębić swoją wiarę. Spotkania odbywają się przez 10 wtorkowych wieczorów w kawiarence parafialnej. Więcej informacji na stronie internetowej oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 9. We środę 10 października odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
 10. Grupa Miłośników i Krzewicieli Kultury Chrześcijańskiej zaprasza na spotkanie w kawiarence parafialnej w czwartek o godz. 19.00.
 11. W najbliższy piątek, 12 października o godz. 18.00 rozpocznie się pierwsze spotkanie Kursu Małżeńskiego. Kurs jest skierowany do małżonków sakramentalnych, którzy pragną wzmocnić swoją wzajemną relację. Udział w kursie jest bezpłatny. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej.
 12. W sobotę wyrusza piesza pielgrzymka do Trzebnicy. Rozpoczęcie o 6.00 spod wrocławskiej archikatedry. Nie ma wcześniejszych zapisów. Zapraszamy do pielgrzymowania w grupie 13.
 13. Również w najbliższą sobotę, 13 października o 17.30 odbędzie się w naszym kościele ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Na procesję prosimy wziąć ze sobą świece. Naszej modlitwie będzie w tym miesiącu przewodniczył o. Mirosław Bijata - paulin, proboszcz parafii św. Mikołaja we Wrocławiu.
 14. Za tydzień przypada 2. niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu są przeznaczone na termomodernizację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę obchodzić też będziemy XVIII Dzień Papieski. Z tej okazji, jak co roku w całej Polsce, prowadzona jest zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 15. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 dobędzie się spotkanie dzieci rozpoczynających swoje przygotowanie do I Komunii św. i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.
 16. Przy wyjściach z kościoła są już wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk i imion zmarłych (z podziałem na imiona męskie i żeńskie) oraz o podanie ulicy, przy której mieszka modląca się za zmarłych rodzina, ponieważ nabożeństwa wypominkowe w listopadzie będą organizowane dla mieszkańców poszczególnych ulic. Porządek ten będzie podawany w ogłoszeniach. Wypełnione kartki wraz z ofiarami można składać przez cały październik. 
 17. Trwa rekrutacja do Wrocławskiego Liturgicznego Studium Wokalnego, które od dwóch lat działa przy naszym klasztorze. W programie studium zajęcia z emisji głosu, czytania nut, liturgiki i dyrygentury. Szczegóły i zapisy na plakatach i stronie www.wlsw.pl.
 18. Ponawiamy gorący apel o wyrozumiałość dla rodziców uczestniczących we Mszy św. wraz z małymi dziećmi. Przykre jest, gdy tacy rodzice - zamiast ze wsparciem innych uczestników liturgii - spotykają się z pretensjami i uwagami. Osobom, którym obecność dzieci znacznie utrudnia przeżywanie niedzielnej Eucharystii, serdecznie polecamy poranne Msze św.

Na cały rozpoczynający się tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej!

Franciszkanie

 

Zaproszenia

Dzień skupienia dla narzeczonych

W sobotę 8 czerwca odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych z naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz.: 14:00 w kościele.    Pary zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński pow ...

Więcej

Katechezy dla narzeczonych

Najbliższa seria katechez rozpocznie się 6 maja 2019 r. o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej. Nie ma wcześniejszych zapisów. Zapisy na pierwszym spotkaniu! Katechezy przedślubne są bezpośrednim przygotowaniem do sakramentu ...

Więcej
Więcej artykułów