Ogłoszenia duszpasterskie - XXVII Niedziela Zwykła - 8 października 2017 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest 2. niedzielą miesiąca. Z serca dziękujemy za ofiary składane na tacę, które będą przeznaczone na spłatę długu zaciągniętego przy remoncie wieży. W intencji ofiarodawców będzie sprawowana Msza św. o godz. 13.00.
 2. Dzisiaj obchodzimy też XVII Dzień Papieski. Z tej okazji, jak co roku w całej Polsce, prowadzona jest zbiórka do puszek na "Dzieło Nowego Tysiąclecia", fundujące stypendia dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin.
 3. Przy wyjściach z kościoła można też złożyć podpis pod Obywatelskim Projektem Ustawy, gwarantującej prawną ochronę życia chorych, nienarodzonych dzieci. Wymagana jest znajomość swojego nr PESEL i ukończone 18 lat.
 4. Na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy dziś gościć Giannę Molla - córkę św. Joanny Beretty Molla. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji rodzin oraz do wysłuchania świadectwa Gianny.
 5. Również dzisiaj o godz. 16.00 w ogrodzie klasztornym odbędzie się - z okazji uroczystości św. Franciszka - specjalna modlitwa z błogosławieństwem zwierząt. Zapraszamy zwłaszcza dzieci z ich ulubionymi zwierzątkami.
 6. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe - w niedziele o godz. 18.00 a w dni powszednie o godz. 17.30. Dzieci zachęcamy, aby - od poniedziałku do piątku - gromadziły się na kilku minut przed nabożeństwem.
 7. Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo przez wstawiennictwo Błogosławionych Męczenników z Pariacoto z odczytaniem próśb i ucałowaniem relikwii.
 8. W piątek, 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 17.30 modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Na procesję prosimy wziąć ze sobą świece. Tym razem przybędzie do naszego sanktuarium figura Matki Bożej Loretańskiej Czczonej we franciszkańskim kościele w Głogówku na Opolszczyźnie. Prośby i podziękowania, które będą odczytywane podczas nabożeństwa, można składać do ustawionej przy kracie skarbony z napisem "Nabożeństwo Fatimskie".
 9. W sobotę 14 października wyruszy z Wrocławia piesza pielgrzymka do Trzebnicy do grobu św. Jadwigi Śląskiej. Pielgrzymka rozpocznie się o 6.00 rano we wrocławskiej katedrze. Nie ma wcześniejszych zapisów. Zachęcamy do pielgrzymowania z naszą franciszkańską Czarną 13 im. bł. Zbigniewa i Michała.
 10. Również w najbliższą sobotę o godz. 17.00 w kaplicy "Porcjunkula" (pod kościołem) odbędzie się obowiązkowa konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka a w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00 będzie udzielany sakrament chrztu św.
 11. Dobiega końca Rok Jadwiżański, ogłoszony z okazji 750–lecia kanonizacji św. Jadwigi. Ks. Arcybiskup Józef Kupny zaprasza na uroczystości odpustowe do Trzebnicy. Główne uroczystości odbędą się 15 października. O godz. 11:00 mszę odpustową poprowadzi kard. Stanisław Dziwisz, który na mocy dekretu Stolicy Apostolskiej udzieli uczestnikom papieskiego błogosławieństwa. Wszyscy wierni, którzy nawiedzą Trzebnickie Sanktuarium i wezmą udział w obchodach Roku Jadwiżańskiego w dniach od 6 do 16 października mogą otrzymać odpust zupełny.
 12. W przyszłą sobotę 14 października o godz. 19.00 zapraszamy do udziału w wieczorze poezji i pieśni maryjnej pt. "Królowej Polski i Pani Fatimskiej w hołdzie". Ten program zakończy w naszym sanktuarium obchody 100-lecia objawień fatimskich oraz 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy do udziału.
 13. Rozpoczynamy w naszej parafii kolejną edycję Kursu Małżeńskiego. Zapraszamy małżonków na siedem spotkań przeżywanych w klimacie randki w piątkowe wieczory począwszy od 20 października. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej parafii.
 14. Wspólnota Dobra Nowina zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary. Są to rekolekcje ewangelizacyjne obejmujące siedem środowych spotkań, na które składa się: konferencja, wspólna modlitwa i grupa dzielenia. Rozpoczęcie seminarium w środę 25 października Mszą św. o godz. 18.00, a zaraz po niej pierwsza konferencja w kawiarence parafialnej.
 15. Już dzisiaj zapowiadamy zorganizowanie w przyszłym roku samolotowej pielgrzymki do Ziemi Świętej. Pielgrzymka jest planowana w dniach od 26 czerwca do 2 lipca 2018. Koszt pielgrzymki wyniesie 3250 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.
 16. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: "Niedziela" i "Gość Niedzielny". 
 17. Przy wyjściach z kościoła są już wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk i imion zmarłych (z podziałem na imiona męskie i żeńskie) oraz o podanie ulicy, przy której mieszka modląca się za zmarłych rodzina, ponieważ nabożeństwa wypominkowe w listopadzie będą organizowane dla mieszkańców poszczególnych ulic. Porządek ten będzie podawany w ogłoszeniach. Wypełnione kartki wraz z ofiarami można składać przez cały październik. Wszystkie ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na dalszy remont elewacji.
 18. W godzinach od 10.00 do 20.00 zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki na domowe wypieki. Dochód z kawiarenki przeznaczony jest na cele charytatywne.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej na cały rozpoczynający się tydzień!

Zaproszenia

Nabożeństwo Fatimskie

W sobotę, 13 października zapraszamy na godz. 17.30 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy ...

Więcej

17 edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 17 edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 9 października 2018 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

15 września (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ucz ...

Więcej

Kurs Małżeński

Zapraszamy na kolejną edycję Kursu Małżeńskiego w naszej parafii! Początek już 12 października 2018 Kurs odbywa się podczas siedmiu kolejnych wieczorów, w siedem kolejnych piątków. Typowy wieczór rozpoczyna się o 18.00 a kończy ...

Więcej
Więcej artykułów