Ogłoszenia duszpasterskie - XXVIII Niedziela Zwykła - 14 października 2018 r.

  1. Dziś druga niedziela miesiąca. Z serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę na termomodernizację naszej świątyni. W intencji naszych Ofiarodawców będziemy modlić się szczególnie podczas sumy o godz. 13.00. Dzisiaj także Kościół w Polsce obchodzi XVIII Dzień Papieski. Z tej okazji przy wyjściach z kościoła po Mszach św. prowadzona jest zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w niedziele o godz. 18.00 a w dni powszednie o 17.30. Szczególnie serdecznie do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci i młodzież.
  3. Można jeszcze dołączyć na Kurs Alpha. Spotkania we wtorki o 18.30 w kawiarence parafialnej. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę w miłej atmosferze.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 będzie udzielany sakrament chrztu św. Obowiązkowa katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę o godz. 17.00 w kaplicy pod kościołem.
  5. Przy wyjściach z kościoła są już wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk i imion zmarłych (z podziałem na imiona męskie i żeńskie) oraz o podanie ulicy, przy której mieszka modląca się za zmarłych rodzina, ponieważ nabożeństwa wypominkowe w listopadzie będą organizowane dla mieszkańców poszczególnych ulic. Porządek ten będzie podawany w ogłoszeniach. Wypełnione kartki wraz z ofiarami można składać przez cały październik. 
  6. Duszpasterstwo Anglojęzyczne przy naszej parafii zaprasza na wieczór gier planszowych w najbliższą niedzielę o 17.00 (po mszy świętej w języku angielskim o godz. 16.00) do domu katechetycznego. Zapraszamy osoby chętne do poznania obcokrajowców z tego duszpasterstwa oraz pasjonatów gier planszowych. Wymagana minimalna znajomość języka. Gry na rożnym poziomie trudności.
  7. Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 r., które odbywają się przy naszym klasztorze oraz w LO nr VII. Warsztaty skierowane są do schól i chórów młodzieżowych, studenckich i parafialnych, osób śpiewających indywidualnie oraz do instrumentalistów. Więcej informacji i zapisy na stronie www.warsztaty.wlsw.pl.
  8. W przyszłą niedzielę 21 października podczas wszystkich mszy św. głoszone będą rozważania na temat modlitwy różańcowej. Mamy nadzieję, że rozważania pomogą naszym Parafianom na zdecydowanie się o powołaniu nowej róży różańcowej - modlitwy rodziców za dzieci. Zapisy do nowej róży w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  9. Informujemy, że kolejna katecheza przygotowująca uczniów kl. III gimnazjum do sakramentu bierzmowania odbędzie się we środę 24 października. Młodzież powinna najpierw uczestniczyć we Mszy św. o godz. 18.00 a następnie przejść na katechezę do domu parafialnego. Przypominamy, że obecność na przygotowaniu do bierzmowania w parafii jest obowiązkowa.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia "Niedziela" i "Gość Niedzielny".

 Naszym Parafianom, Przyjaciołom, Dobrodziejom i Pielgrzymom do sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Rekolekcje wielkopostne dla studentów

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "Porcjunkula" zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla studentów, które w naszym kościele odbędą się w dniach 7-9 kwietnia a poprowadzi je o. Piotr Kantorski z Legnicy. Niedziela, godz. 19 ...

Więcej

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej

Msza i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny

W ostatni czwartek miesiąca, 28 marca o godz.: 18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla  o święte powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy szczeg& ...

Więcej

Msza i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje je ...

Więcej
Więcej artykułów