Ogłoszenia duszpasterskie - XXVIII Niedziela Zwykła - 14 października 2018 r.

  1. Dziś druga niedziela miesiąca. Z serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę na termomodernizację naszej świątyni. W intencji naszych Ofiarodawców będziemy modlić się szczególnie podczas sumy o godz. 13.00. Dzisiaj także Kościół w Polsce obchodzi XVIII Dzień Papieski. Z tej okazji przy wyjściach z kościoła po Mszach św. prowadzona jest zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w niedziele o godz. 18.00 a w dni powszednie o 17.30. Szczególnie serdecznie do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci i młodzież.
  3. Można jeszcze dołączyć na Kurs Alpha. Spotkania we wtorki o 18.30 w kawiarence parafialnej. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę w miłej atmosferze.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 będzie udzielany sakrament chrztu św. Obowiązkowa katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę o godz. 17.00 w kaplicy pod kościołem.
  5. Przy wyjściach z kościoła są już wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk i imion zmarłych (z podziałem na imiona męskie i żeńskie) oraz o podanie ulicy, przy której mieszka modląca się za zmarłych rodzina, ponieważ nabożeństwa wypominkowe w listopadzie będą organizowane dla mieszkańców poszczególnych ulic. Porządek ten będzie podawany w ogłoszeniach. Wypełnione kartki wraz z ofiarami można składać przez cały październik. 
  6. Duszpasterstwo Anglojęzyczne przy naszej parafii zaprasza na wieczór gier planszowych w najbliższą niedzielę o 17.00 (po mszy świętej w języku angielskim o godz. 16.00) do domu katechetycznego. Zapraszamy osoby chętne do poznania obcokrajowców z tego duszpasterstwa oraz pasjonatów gier planszowych. Wymagana minimalna znajomość języka. Gry na rożnym poziomie trudności.
  7. Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 r., które odbywają się przy naszym klasztorze oraz w LO nr VII. Warsztaty skierowane są do schól i chórów młodzieżowych, studenckich i parafialnych, osób śpiewających indywidualnie oraz do instrumentalistów. Więcej informacji i zapisy na stronie www.warsztaty.wlsw.pl.
  8. W przyszłą niedzielę 21 października podczas wszystkich mszy św. głoszone będą rozważania na temat modlitwy różańcowej. Mamy nadzieję, że rozważania pomogą naszym Parafianom na zdecydowanie się o powołaniu nowej róży różańcowej - modlitwy rodziców za dzieci. Zapisy do nowej róży w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  9. Informujemy, że kolejna katecheza przygotowująca uczniów kl. III gimnazjum do sakramentu bierzmowania odbędzie się we środę 24 października. Młodzież powinna najpierw uczestniczyć we Mszy św. o godz. 18.00 a następnie przejść na katechezę do domu parafialnego. Przypominamy, że obecność na przygotowaniu do bierzmowania w parafii jest obowiązkowa.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia "Niedziela" i "Gość Niedzielny".

 Naszym Parafianom, Przyjaciołom, Dobrodziejom i Pielgrzymom do sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

25. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej

W tym roku świętujemy 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Sympatyków i Pielgrzymów na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową pod przewodnictwem ks. abp Józefa Ku ...

Więcej

5-lecie chóru "Borromeo"

W tym roku nasz parafialny chór "Borromeo" pod kierownictwem p. Irminy Zakowicz przeżywa 5-lecie swojego istnienia. Z tej okazji zapraszamy do kościoła na okazjonalny koncert pieśni maryjnych w piątek, 6 września 2019 r. o godz. 19.00. ...

Więcej

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej
Więcej artykułów