Ogłoszenia duszpasterskie - XXX Niedziela Zwykła - 28 października 2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pragniemy wspierać duchowo i materialnie tych, którzy z powodu Imienia Jezusa doświadczają prześladowań. Tegoroczny dzień poświęcony jest sytuacji chrześcijan w Pakistanie. Na ten cel będą też zbierane ofiary do puszek.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 3. Od jutra, tj. od poniedziałku do środy włącznie Msze św. będą odprawiane w kaplicy Porcjunkuli pod kościołem. W kościele będą nadal prowadzone prace nad ogrzewaniem podłogowym. Za utrudnienia przepraszamy. Do kościoła powrócimy na Uroczystość Wszystkich Świętych.
 4. We wtorek wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Dobra Nowina" zaprasza na wieczorną Mszę św. a po niej nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
 5. W czwartek, 1 listopada przeżywamy w Kościele Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni sprawowane są w porządku niedzielnym. Dodatkowo o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. na Cmentarzu Grabiszyńskim a po niej wyruszy procesja z modlitwami za zmarłych.
 6. W piątek, 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). W naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 odprawimy procesję żałobną z modlitwami za naszych zmarłych. Jest to także I piątek miesiąca. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 7. W sobotę, 3 listopada w Zakonie franciszkańskim obchodzimy Wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych, Dobrodziejów Zakonu. W tym dniu również zapraszamy na procesję żałobną po Mszy św. o godz. 18.00. Z racji I soboty miesiąca po procesji nastąpi nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi a przed południem będą miały miejsce odwiedziny chorych.
 8. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za naszych bliskich zmarłych. Pozostałe warunki odpustu to stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu a także modlitwa "Ojcze nasz", "Wierzę w Boga" i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 9. W dalszym ciągu przy wyjściach z kościoła są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk i imion zmarłych (z podziałem na imiona męskie i żeńskie) oraz o podanie ulicy, przy której mieszka modląca się za zmarłych rodzina. Wypełnione kartki wraz z ofiarami można składać do końca października w zakrystii. Nabożeństwa wypominkowe rozpoczniemy od przyszłej niedzieli.
 10. W przyszłą niedzielę, 4 listopada przeżywamy Uroczystość św. Karola Boromeusza. Jest to dla nas dzień odpustu parafialnego. Wszystkich parafian zapraszamy do wspólnego świętowania zwłaszcza podczas uroczystej Mszy św. o godz. 13.00, której przewodniczył będzie o. Jan Grzywna - przełożony franciszkańskiej wspólnoty w Kowarach.
 11. Również w przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na działalność naszego parafialnego zespołu charytatywnego "Bonum".
 12. W sobotę 10 listopada z racji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości zapraszamy na modlitewne czuwanie w intencji Ojczyzny. Modlitwę rozpoczniemy po Mszy św. wieczornej czyli ok. 18.45. Zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie naszej parafii do udziału w czuwaniu.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest dostępna "Niedziela" i "Gość Niedzielny".

Wszystkim naszym Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom życzymy wielu łask Bożych na drodze do osobistej świętości. Niech czas zadumy i modlitwy w czasie odwiedzin na grobach naszych bliskich, umacnia nasza nadzieję na ponowne spotkanie z nimi w Królestwie Bożym.

Franciszkanie

Zaproszenia

Rekolekcje wielkopostne dla studentów

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "Porcjunkula" zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla studentów, które w naszym kościele odbędą się w dniach 7-9 kwietnia a poprowadzi je o. Piotr Kantorski z Legnicy. Niedziela, godz. 19 ...

Więcej

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej

Msza i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny

W ostatni czwartek miesiąca, 28 marca o godz.: 18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla  o święte powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy szczeg& ...

Więcej

Msza i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje je ...

Więcej
Więcej artykułów