Ogłoszenia duszpasterskie - XXX Niedziela Zwykła - 28 października 2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pragniemy wspierać duchowo i materialnie tych, którzy z powodu Imienia Jezusa doświadczają prześladowań. Tegoroczny dzień poświęcony jest sytuacji chrześcijan w Pakistanie. Na ten cel będą też zbierane ofiary do puszek.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 3. Od jutra, tj. od poniedziałku do środy włącznie Msze św. będą odprawiane w kaplicy Porcjunkuli pod kościołem. W kościele będą nadal prowadzone prace nad ogrzewaniem podłogowym. Za utrudnienia przepraszamy. Do kościoła powrócimy na Uroczystość Wszystkich Świętych.
 4. We wtorek wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Dobra Nowina" zaprasza na wieczorną Mszę św. a po niej nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
 5. W czwartek, 1 listopada przeżywamy w Kościele Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni sprawowane są w porządku niedzielnym. Dodatkowo o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. na Cmentarzu Grabiszyńskim a po niej wyruszy procesja z modlitwami za zmarłych.
 6. W piątek, 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). W naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 odprawimy procesję żałobną z modlitwami za naszych zmarłych. Jest to także I piątek miesiąca. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 7. W sobotę, 3 listopada w Zakonie franciszkańskim obchodzimy Wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych, Dobrodziejów Zakonu. W tym dniu również zapraszamy na procesję żałobną po Mszy św. o godz. 18.00. Z racji I soboty miesiąca po procesji nastąpi nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi a przed południem będą miały miejsce odwiedziny chorych.
 8. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za naszych bliskich zmarłych. Pozostałe warunki odpustu to stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu a także modlitwa "Ojcze nasz", "Wierzę w Boga" i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 9. W dalszym ciągu przy wyjściach z kościoła są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk i imion zmarłych (z podziałem na imiona męskie i żeńskie) oraz o podanie ulicy, przy której mieszka modląca się za zmarłych rodzina. Wypełnione kartki wraz z ofiarami można składać do końca października w zakrystii. Nabożeństwa wypominkowe rozpoczniemy od przyszłej niedzieli.
 10. W przyszłą niedzielę, 4 listopada przeżywamy Uroczystość św. Karola Boromeusza. Jest to dla nas dzień odpustu parafialnego. Wszystkich parafian zapraszamy do wspólnego świętowania zwłaszcza podczas uroczystej Mszy św. o godz. 13.00, której przewodniczył będzie o. Jan Grzywna - przełożony franciszkańskiej wspólnoty w Kowarach.
 11. Również w przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na działalność naszego parafialnego zespołu charytatywnego "Bonum".
 12. W sobotę 10 listopada z racji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości zapraszamy na modlitewne czuwanie w intencji Ojczyzny. Modlitwę rozpoczniemy po Mszy św. wieczornej czyli ok. 18.45. Zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie naszej parafii do udziału w czuwaniu.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest dostępna "Niedziela" i "Gość Niedzielny".

Wszystkim naszym Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom życzymy wielu łask Bożych na drodze do osobistej świętości. Niech czas zadumy i modlitwy w czasie odwiedzin na grobach naszych bliskich, umacnia nasza nadzieję na ponowne spotkanie z nimi w Królestwie Bożym.

Franciszkanie

Zaproszenia

Koncert kolęd

Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i wszystkich uczęszczających do naszego kościoła na tradycyjny koncert kolęd z okazji zakończenia okresu kolędowego. Koncert odbędzie się w sobotę 26 stycznia o godz. 19.00. W tym roku wystąpi dla nas ...

Więcej

Parafialne kolędowanie

W niedzielę 20 stycznia zapraszamy wszystkich Parafian na godz. 18.00 do kościoła na wspólne parafialne kolędowanie.  ...

Więcej
Więcej artykułów