Ogłoszenia duszpasterskie. XXX NIedziela zwykła. 29 października 2017 r.

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na godz. 16.00 do kawiarenki parafialnej na projekcję filmu Krzysztofa Zanussiego pt. "Życie za życie" - jest to historia o św. o. Maksymilianie Kolbe. Bezpośrednio po projekcji filmu odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 2. W tym tygodniu czeka nas wiele uroczystości. We środę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej parafii tak jak w każdą niedzielę. Na Cmentarzu Grabiszyńskim zostanie odprawiona Msza św. o godz. 15.00. Później wyruszy procesja z modlitwami za zmarłych.
 3. W czwartek, 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). W naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 odprawimy procesję żałobną z modlitwami za naszych zmarłych.
 4. W piątek, 3 listopada w Zakonie franciszkańskim obchodzimy Wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych, Dobrodziejów Zakonu. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. na godz. 18:00, a po Mszy na procesję żałobną z modlitwami za zmarłych.
 5. Przypominamy wiernym, że w dniach od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny i ofiarować go za naszych bliskich zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej oraz nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, a także, modlitwa "Ojcze nasz", "Wierzę w Boga" i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 6. W I sobotę miesiąca od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Po wieczornej Mszy św. odbędzie się Nabożeństwo I sobót miesiąca. W sobotę przypada także Uroczystość Św. Karola Boromeusza - Patrona naszej parafii. Uroczystości odpustowe będziemy przeżywać w niedzielę 5 listopada, podczas sumy parafialnej o godz. 13.00. Zapraszamy wiernych do licznego udziału i skorzystania z odpustu.
 7. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych zmarłych podczas Nabożeństw Wypominkowych. Można z kościoła pobrać formularze do wpisywania imion zmarłych. Kartki i ofiary na wypominki składamy w zakrystii kościoła. Nabożeństwa wypominkowe będziemy odprawiali przez cały miesiąc listopad w niedziele o godz. 18.00 a w tygodniu o 17.30. Nabożeństwa odprawiamy w następującym porządku: w poniedziałki - za zmarłych z rodzin mieszkających przy ul. Kwaśnej, Modlińskiej, Oficerskiej, Pretficza, Saperów, Skwierzyńskiej, Stalowej, Stopnickiej; we wtorki - za zmarłych z rodzin z ul. Kolbuszowskiej, Mieleckiej, Łączności, Szczęśliwej, Sztabowej, Tarnobrzeskiej, Wielkiej, Zielińskiego; we środy - z ul. Powstańców śląskich, Hirszfelda, Jantarowej, Jemiołowej, Wróblej, Wolbromskiej; w czwartki - ul. Gajowickiej; w piątki - z ul. Zaporoskiej, Sokolej, Przelot, Połanieckiej, Stalowowolskiej; w soboty - z ul. Kruczej, Jastrzębiej, Oksywskiej, Słowiczej; w niedzielę - z ul. Hallera, Buskiej, Energetycznej, Grochowej, Żelaznej, Żurawiej. 
 8. W tym tygodniu ze względu na uroczystości kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest dostępna "Niedziela" i "Gość Niedzielny".
 10. Zapraszamy do chrześcijańskiego i radosnego świętowania Uroczystości Wszystkich Świętych. We wtorek 31 października odbędzie się we Wrocławiu radosne "Holywins".
  O godz. 18.00 w Kościele NMP na Piasku - Msza św., o godz. 19.00 - koncert uwielbienia, po koncercie przejście radosnego orszaku ze śpiewem, flagami i świecami do rynku, gdzie o godz. 21.00 odśpiewany zostanie Apel Jasnogórski. Zapraszamy do świętowania całe rodziny.

Życzymy naszym Parafianom oraz Dobrodziejom i Pielgrzymom dobrego niedzielnego odpoczynku, radosnego świętowania Uroczystości naszych Świętych Patronów oraz refleksji nad przemijaniem życie w nadziei na niebo.

Franciszkanie

 

Zaproszenia

Koncert kolęd

Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i wszystkich uczęszczających do naszego kościoła na tradycyjny koncert kolęd z okazji zakończenia okresu kolędowego. Koncert odbędzie się w sobotę 26 stycznia o godz. 19.00. W tym roku wystąpi dla nas ...

Więcej

Parafialne kolędowanie

W niedzielę 20 stycznia zapraszamy wszystkich Parafian na godz. 18.00 do kościoła na wspólne parafialne kolędowanie.  ...

Więcej
Więcej artykułów