Ogłoszenia duszpasterskie - XXXI Niedziela Zwykła - Uroczystość św. Karola Boromeusza - 4 listopada 2018 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci św. Karola Boromeusza. Serdecznie zapraszamy na sumę odpustową o godz. 13.00. Mszy św. przewodniczył będzie o. Jan Grzywna - proboszcz i gwardian klasztoru franciszkańskiego w Kowarach. 
 2. W związku z trwającymi pracami przy termomodernizacji naszego kościoła w dni powszednie Msze św. poranne i Msza św. południowa będą odprawiane w kaplicy "Porcjunkula" pod kościołem. Tylko Msza św. wieczorna i nabożeństwo wypominkowe będzie odprawiane w kościele.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych. Nabożeństwa odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30 oraz w niedzielę o godz. 18.00. Wypominki odprawiamy w następującym porządku. W poniedziałki polecamy zmarłych z ul.: Hallera, Buskiej, Grochowej i Energetycznej. We wtorki zmarłych z ul.: Gajowickiej, Żelaznej i Żurawiej. We środy zmarłych z ul.: Kolbuszowskiej, Mieleckiej, Sztabowej, Łączności, Szczęśliwej, Tarnobrzeskiej, Wielkiej i Zielińskiego. W czwartki polecamy zmarłych z ul.: Kruczej, Jastrzębiej, Słowiczej i Oksywskiej. W piątki z ul. : Kwaśnej, Modlińskiej, Oficerskiej, Pretficza, Saperów, Skwierzyńskiej, Stalowej i Stopnickiej. W soboty z ul.: Zaporoskiej, Sokolej, Przelot, Połanieckiej i Stalowowolskiej. W niedziele modlimy się za zmarłych z ul.: Powstańców Śląskich, Hirszfelda, Jantarowej, Jemiołowej, Wolbromskiej i Wróblej.
 4. W środę 7 listopada zapraszamy uczniów klas VII i VIII na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 w ramach przygotowania się do sakramentu bierzmowania. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu w parafii.
 5. W czwartek 8 listopada Grupa Miłośników i Krzewicieli Kultury Chrześcijańskiej zaprasza na spotkanie w kawiarence po Mszy św. wieczornej czyli na godz. 19.00.
 6. W piątek, 9 listopada zapraszamy na wieczorną Mszę św. a po niej nabożeństwo przez wstawiennictwo Błogosławionych Męczenników z Pariacoto - o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka.
 7. Z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości serdecznie zapraszamy w sobotę 10 listopada na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie z naszej parafii. 
 8. W przyszłą niedzielę 11 listopada zapraszamy do kawiarenki parafialnej na specjalny program słowno-muzyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Program rozpocznie się o godz. 18.30.
 9. Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 r., które odbywają się przy naszym klasztorze oraz w LO nr VII. Warsztaty skierowane są do schól i chórów młodzieżowych, studenckich i parafialnych, osób śpiewających indywidualnie oraz do instrumentalistów. Więcej informacji i zapisy na stronie www.warsztaty.wlsw.pl.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest dostępna "Niedziela" i "Gość Niedzielny".
 11. Dzisiaj wychodząc z kościoła można wesprzeć działalność naszej grupy charytatywnej poprzez dobrowolną ofiarę do puszki. 

Życzymy wszystkim Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom dobrego odpoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego Patrona św. Karola Boromeusza.

Franciszkanie

Zaproszenia

Rekolekcje wielkopostne dla studentów

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "Porcjunkula" zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla studentów, które w naszym kościele odbędą się w dniach 7-9 kwietnia a poprowadzi je o. Piotr Kantorski z Legnicy. Niedziela, godz. 19 ...

Więcej

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej

Msza i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny

W ostatni czwartek miesiąca, 28 marca o godz.: 18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla  o święte powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy szczeg& ...

Więcej

Msza i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje je ...

Więcej
Więcej artykułów