Ogłoszenia duszpasterskie - XXXI Niedziela Zwykła - Uroczystość św. Karola Boromeusza - 4 listopada 2018 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci św. Karola Boromeusza. Serdecznie zapraszamy na sumę odpustową o godz. 13.00. Mszy św. przewodniczył będzie o. Jan Grzywna - proboszcz i gwardian klasztoru franciszkańskiego w Kowarach. 
 2. W związku z trwającymi pracami przy termomodernizacji naszego kościoła w dni powszednie Msze św. poranne i Msza św. południowa będą odprawiane w kaplicy "Porcjunkula" pod kościołem. Tylko Msza św. wieczorna i nabożeństwo wypominkowe będzie odprawiane w kościele.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych. Nabożeństwa odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30 oraz w niedzielę o godz. 18.00. Wypominki odprawiamy w następującym porządku. W poniedziałki polecamy zmarłych z ul.: Hallera, Buskiej, Grochowej i Energetycznej. We wtorki zmarłych z ul.: Gajowickiej, Żelaznej i Żurawiej. We środy zmarłych z ul.: Kolbuszowskiej, Mieleckiej, Sztabowej, Łączności, Szczęśliwej, Tarnobrzeskiej, Wielkiej i Zielińskiego. W czwartki polecamy zmarłych z ul.: Kruczej, Jastrzębiej, Słowiczej i Oksywskiej. W piątki z ul. : Kwaśnej, Modlińskiej, Oficerskiej, Pretficza, Saperów, Skwierzyńskiej, Stalowej i Stopnickiej. W soboty z ul.: Zaporoskiej, Sokolej, Przelot, Połanieckiej i Stalowowolskiej. W niedziele modlimy się za zmarłych z ul.: Powstańców Śląskich, Hirszfelda, Jantarowej, Jemiołowej, Wolbromskiej i Wróblej.
 4. W środę 7 listopada zapraszamy uczniów klas VII i VIII na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 w ramach przygotowania się do sakramentu bierzmowania. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu w parafii.
 5. W czwartek 8 listopada Grupa Miłośników i Krzewicieli Kultury Chrześcijańskiej zaprasza na spotkanie w kawiarence po Mszy św. wieczornej czyli na godz. 19.00.
 6. W piątek, 9 listopada zapraszamy na wieczorną Mszę św. a po niej nabożeństwo przez wstawiennictwo Błogosławionych Męczenników z Pariacoto - o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka.
 7. Z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości serdecznie zapraszamy w sobotę 10 listopada na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie z naszej parafii. 
 8. W przyszłą niedzielę 11 listopada zapraszamy do kawiarenki parafialnej na specjalny program słowno-muzyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Program rozpocznie się o godz. 18.30.
 9. Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 r., które odbywają się przy naszym klasztorze oraz w LO nr VII. Warsztaty skierowane są do schól i chórów młodzieżowych, studenckich i parafialnych, osób śpiewających indywidualnie oraz do instrumentalistów. Więcej informacji i zapisy na stronie www.warsztaty.wlsw.pl.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest dostępna "Niedziela" i "Gość Niedzielny".
 11. Dzisiaj wychodząc z kościoła można wesprzeć działalność naszej grupy charytatywnej poprzez dobrowolną ofiarę do puszki. 

Życzymy wszystkim Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom dobrego odpoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego Patrona św. Karola Boromeusza.

Franciszkanie

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Przywołując zachętę papieża Franciszka do porzucenia kanap i włożenia butów wędrowców, zapraszamy wszystkich mieszkańców archidiecezji wrocławskiej do wzięcia udziału w kolejnej edycji pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Do ...

Więcej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania do Ziemi Świętej w dniach od 7 do 17 lipca 2019 r. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. ...

Więcej

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

32 Franciszkańskie Spotkanie Młodych OBECNOŚĆ 21 - 27 lipca 2019 r. - Kalwaria Pacławska Zainteresowanych wspólnym wyjazdem z Wrocławia prosimy o zgłaszanie się w kanelarii parafialnej. Goście: ks. abp Adam Szal - polski duchowny rzymsk ...

Więcej
Więcej artykułów