Ogłoszenia duszpasterskie - XXXI Niedziela Zwykła - Uroczystość św. Karola Boromeusza - Patrona naszej Parafii

  1. Wczoraj obchodziliśmy Uroczystość św. Karola Boromeusza - patrona naszej parafii. Z racji duszpasterskich zapraszamy dzisiaj na sumę odpustową o godz. 13.00. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył o. Marek Daukszewicz proboszcz naszej parafii w Pieńsku i gwardian tamtejszej wspólnoty zakonnej. W uroczystości wezmą udział kapłani dekanatu Wrocław - Śródmieście. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych zmarłych podczas Nabożeństw Wypominkowych. Można z kościoła pobrać formularze do wpisywania imion zmarłych. Kartki i ofiary na wypominki składamy w zakrystii kościoła. Nabożeństwa wypominkowe będziemy odprawiali przez cały miesiąc listopad w niedziele o godz. 18.00 a w tygodniu o 17.30. Nabożeństwa odprawiamy w następującym porządku: w poniedziałki - za zmarłych z rodzin mieszkających przy ul. Kwaśnej, Modlińskiej, Oficerskiej, Pretficza, Saperów, Skwierzyńskiej, Stalowej, Stopnickiej; we wtorki - za zmarłych z rodzin z ul. Kolbuszowskiej, Mieleckiej, Łączności, Szczęśliwej, Sztabowej, Tarnobrzeskiej, Wielkiej, Zielińskiego; we środy - z ul. Powstańców śląskich, Hirszfelda, Jantarowej, Jemiołowej, Wróblej, Wolbromskiej; w czwartki - ul. Gajowickiej; w piątki - z ul. Zaporoskiej, Sokolej, Przelot, Połanieckiej, Stalowowolskiej; w soboty - z ul. Kruczej, Jastrzębiej, Oksywskiej, Słowiczej; w niedzielę - z ul. Hallera, Buskiej, Energetycznej, Grochowej, Żelaznej, Żurawiej. 
  3. W czwartek 9 listopada zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo przez wstawiennictwo Bł. Męczenników: o. Zbigniewa i o. Michała. Prośby i podziękowania można składać do odpowiedniej skarbony w kościele. Prosimy także o wpisywanie swych podziękowań do wystawionej na stoliku księgi kultu Błogosławionych. Po nabożeństwie możena będzie uczcić relikwie Męczenników przez ucałowanie. 
  4. W sobotę 11 listopada będziemy obchodzić Święto Odzyskania Niepodległości. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ojczyźnie. Zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy św. za Ojczyznę o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego Chóru "Borromeo". Zapraszamy do wspólnego świętowania.
  5. Przyszła niedziela będzie II niedzielą miesiąca. Poprzez ofiary na tacę wspieramy remont elewacji naszego kościoła. Za wszystkich Ofiarodawców będziemy modlić się szczególnie podczas sumy o godz. 13.00. 
  6. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy do kawiarenki parafialnej na godz. 17.00 na projekcję filmu pt. "Karolina". Film w reżyserii Dariusza Reguckiego, ze znakomitą obsadą aktorską, zainspirowany został życiem i męczeńską śmiercią Bł. Karoliny Kózkówny.
  7. Tydzień temu rozpoczęło się w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary – rekolekcje ewangelizacyjne (7 spotkań w kolejne środy), na które składają się: konferencja,  wspólna modlitwa, grupa dzielenia oraz codzienna modlitwa osobista na podstawie przygotowanych rozważań. KOnferencje głosi  ks. Marek Mekwiński - proboszcz parafii Bożnowice, związany z wieloletnią posługą w Odnowie Charyzmatycznej. Można jeszcze dołączyć do uczestnictwa w najbliższą środę, 8 listopada. Zapraszamy o godz. 19.00 do kawiarenki w domu parafialnym na temat  II tygodnia - o grzechu człowieka. Wspólnota Dobra Nowina zachęca wszystkich którzy pragną wejść głębiej w osobiste doświadczenie zbawienia i świadomie przyjąć dar Ducha Świętego. Więcej informacji można znaleźć  na stronie internetowej.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia "Niedziela" oraz "Gość Niedzielny".

Niech nasz Patron Św. Karol Boromeusz wyprasza wszystkim Parafianom potrzebne łaski.

Życzymy Wam dobrego niedzielnego odpoczynku. Na nowy tydzień obowiązków przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Franciszkanie

Zaproszenia

Weekendowe rekolekcje dla studentów w Nysie

Zbliża się adwent. Chcemy przygotować się na ten czas przez wyjazdowe rekolekcje. Ich tematem będą "Listy Apokalipsy". Będziemy czytać i rozważać pierwsze rozdziały Apokalipsy św. Jana i trwać na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Re ...

Więcej

Warsztaty + rekolekcje muzyczno-liturgiczne

Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na 2 w 1: Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje, które odbędą się w dniach 30 listopada - 2 grudnia 2018 (od piątku do niedzieli) przy klasztorze oo. franciszkan&oacut ...

Więcej

Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Instytut Edukacyjno-Badawczy zaprasza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami na zajęcia plastyczne i ruchowo taneczne. Bezpłatne zajęcia odbywają się w domu katechetycznym parafii św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej 58. Zapisy ...

Więcej
Więcej artykułów