Ogłoszenia duszpasterskie - XXXII Niedziela Zwykła - 11 listopada 2018 r.

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane dzisiaj na tace jako wsparcie remontu naszego kościoła. W intencji ofiarodawców będzie sprawowana Msza św. o 13.00.
 2. Wraz z zespołem charytatywnym "BONUM" serdecznie dziękujemy też za ofiary składane w ubiegłym tygodniu do puszek. Zebrano niemal 1900 zł, które posłuży jako pomoc dla najbardziej potrzebujących parafian. 
 3. W naszej Ojczyźnie przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości i 100. rocznicę jej odzyskania. Z tej okazji zapraszamy na godz. 18.30 do kawiarenki parafialnej na okolicznościowy program słowno-muzyczny.
 4. Ponieważ świętowanie tej ważnej dla nas rocznicy zostało przedłużone na jutrzejszy poniedziałek, również kancelaria parafialna będzie w tym dniu nieczynna.
 5. Wciąż trwają prace przy termomodernizacji naszego kościoła. W związku z tym w dni powszednie Msze św. o 6.30, 7.00, 8.00 i 12.00 będą odprawiane w kaplicy "Porcjunkula" pod kościołem. Tylko Msza św. wieczorna i nabożeństwo wypominkowe będzie odprawiane w kościele.
 6. Przez cały listopad trwamy na modlitwie za zmarłych parafian podczas nabożeństw wypominkowych. Odprawiane są one w niedziele o godz. 18.00 i w dni powszednie o 17.30. W kolejne dni tygodnia ogarniamy modlitwą zmarłych z rodzin z poszczególnych ulic naszej parafii. Porządek ulic podany jest w gablotach i na stronie internetowej.
 7. W środę odbędzie się kolejne spotkanie młodzieży z klas III gimnazjum przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 a później na katechezę do domu parafialnego.
 8. Za tydzień w niedzielę, 18 listopada po Mszy św. o godz. 11.30 w salach nr 11 i 12 w domu katechetycznym (wejście od strony ul. Oficerskiej) odbędzie się przymiarka strojów komunijnych. Prosimy wszystkich o obecność.
 9. Również w przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 będzie udzielany sakrament chrztu św. Obowiązkowa katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w sobotę o 17.00 w kaplicy "Porcjunkula" pod kościołem.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest dostępna "Niedziela" i "Gość Niedzielny". Natomiast przy wyjściach z kościoła można nabyć listopadowy numer miesięcznika „Nowe Życie” poświęcony jubileuszowi odzyskania przez Polskę niepodległości.
 11. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "PORCJUNKULA" zaprasza wszystkich studentów na weekendowe rekolekcje adwentowe "Listy Apokalipsy", które odbędą się w Nysie w dniach 30 listopada - 2 grudnia. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Święte Triduum Paschalne

Porządek celebracji Świętego Triduum Paschalnego w naszej parafii:   Wielki Czwartek – 18.04.2019 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00   Wielki Piątek – 1 ...

Więcej

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej
Więcej artykułów