Ogłoszenia duszpasterskie. XXXII Niedziela zwykła. 12 listopada 2017 r.

  1. Dziś druga niedziela miesiąca. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę. Jak zwykle przeznaczamy je na dalszy remont elewacji naszej świątyni. Za wszystkich Ofiarodawców i naszych Dobrodziejów modlimy się dzisiaj podczas sumy parafialnej o godz. 13.00.
  2. Dzisiejsza niedziela jest także przeżywana w Polsce jako dziewiąty już "Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym". Tym razem dzień ten przeżywamy pod hasłem: "Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie". W całej naszej Ojczyźnie przy wyjściach z kościołów prowadzone są kwesty do puszek na pomoc cierpiącym chrześcijanom w Iraku, Syrii i Arabii Saudyjskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy dzisiaj udzielą materialnej pomocy naszym cierpiącym braciom i siostrom. Można to uczynić wrzucając ofiarę do puszki a także poprzez wysłanie sms-a o treści "RATUJE" pod numer 72405. 
  3. Dzisiaj o godz. 17.00 w naszej kawiarence parafialnej odbędzie się projekcja filmu "Karolina" opartego na życiu i ofierze Bł. Karoliny Kózkówny. Zwróćmy uwagę, że projekcja odbędzie się o godz. 17.00 a nie tak jak ogłaszaliśmy tydzień temu o 16.00. Zapraszamy do wspólnego obejrzenia tej niezwykłej opowieści o wartościach, za które warto oddać własne życie. 
  4. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych zmarłych podczas nabożeństw wspominkowych, w niedziele o godz. 18.00 a w tygodniu o 17.30. Plan modlitw wypominkowych jest umieszczony w gablotach przy kościele oraz jest opublikowany na stronach internetowych naszej parafii.
  5. Przypominamy, że nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej. Pielgrzymka jest planowana w dniach od 26. 06 do 02. 07 2018 r. KOszt pielgrzymki 3250 zł. Można zapisać się w kancelarii parafialnej.
  6. W czwartek 16 listopada przypada w naszej Archidiecezji Wrocławskiej święto rocznicy poświęcenia kościoła metropolitalnego. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o naszym Księdzu Arcybiskupie.   
  7. W tym tygodniu w liturgii również obchodzimy: 17 listopada - święto św. Elżbiety Węgierskiej oraz 18 listopada - wspomnienie obowiązkowe Bł. Karoliny Kózkówny.
  8. Zachęcamy naszych Parafian do włączania się razem z nami w modlitwę Nieszporów. Odmawiamy je w kościele po zakończonej Mszy św. wieczornej.

Życzymy wszystkim dobrego niedzielnego odpoczynku oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Rekolekcje Walka Duchowa

Nieustannie toczymy walkę duchową, walkę o najwyższą stawkę - o nasze zbawienie, o życie wieczne. Jeżeli chcesz się nauczyć jak wychodzić zwycięsko z tej walki, jak rozeznawać, jak postępować, jak podnosić się z upadków - zapraszamy na nasze. ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W środę 13 czerwca zapraszamy na godz. 17.30 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy  ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

16 czerwca (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ...

Więcej

Dzień skupienia dla narzeczonych

W sobotę 9 czerwca odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych z naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz.: 14:00 w kościele.    Pary zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński pow ...

Więcej
Więcej artykułów