Ogłoszenia duszpasterskie. XXXII Niedziela zwykła. 12 listopada 2017 r.

  1. Dziś druga niedziela miesiąca. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę. Jak zwykle przeznaczamy je na dalszy remont elewacji naszej świątyni. Za wszystkich Ofiarodawców i naszych Dobrodziejów modlimy się dzisiaj podczas sumy parafialnej o godz. 13.00.
  2. Dzisiejsza niedziela jest także przeżywana w Polsce jako dziewiąty już "Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym". Tym razem dzień ten przeżywamy pod hasłem: "Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie". W całej naszej Ojczyźnie przy wyjściach z kościołów prowadzone są kwesty do puszek na pomoc cierpiącym chrześcijanom w Iraku, Syrii i Arabii Saudyjskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy dzisiaj udzielą materialnej pomocy naszym cierpiącym braciom i siostrom. Można to uczynić wrzucając ofiarę do puszki a także poprzez wysłanie sms-a o treści "RATUJE" pod numer 72405. 
  3. Dzisiaj o godz. 17.00 w naszej kawiarence parafialnej odbędzie się projekcja filmu "Karolina" opartego na życiu i ofierze Bł. Karoliny Kózkówny. Zwróćmy uwagę, że projekcja odbędzie się o godz. 17.00 a nie tak jak ogłaszaliśmy tydzień temu o 16.00. Zapraszamy do wspólnego obejrzenia tej niezwykłej opowieści o wartościach, za które warto oddać własne życie. 
  4. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych zmarłych podczas nabożeństw wspominkowych, w niedziele o godz. 18.00 a w tygodniu o 17.30. Plan modlitw wypominkowych jest umieszczony w gablotach przy kościele oraz jest opublikowany na stronach internetowych naszej parafii.
  5. Przypominamy, że nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej. Pielgrzymka jest planowana w dniach od 26. 06 do 02. 07 2018 r. KOszt pielgrzymki 3250 zł. Można zapisać się w kancelarii parafialnej.
  6. W czwartek 16 listopada przypada w naszej Archidiecezji Wrocławskiej święto rocznicy poświęcenia kościoła metropolitalnego. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o naszym Księdzu Arcybiskupie.   
  7. W tym tygodniu w liturgii również obchodzimy: 17 listopada - święto św. Elżbiety Węgierskiej oraz 18 listopada - wspomnienie obowiązkowe Bł. Karoliny Kózkówny.
  8. Zachęcamy naszych Parafian do włączania się razem z nami w modlitwę Nieszporów. Odmawiamy je w kościele po zakończonej Mszy św. wieczornej.

Życzymy wszystkim dobrego niedzielnego odpoczynku oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Weekendowe rekolekcje dla studentów w Nysie

Zbliża się adwent. Chcemy przygotować się na ten czas przez wyjazdowe rekolekcje. Ich tematem będą "Listy Apokalipsy". Będziemy czytać i rozważać pierwsze rozdziały Apokalipsy św. Jana i trwać na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Re ...

Więcej

Warsztaty + rekolekcje muzyczno-liturgiczne

Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na 2 w 1: Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje, które odbędą się w dniach 30 listopada - 2 grudnia 2018 (od piątku do niedzieli) przy klasztorze oo. franciszkan&oacut ...

Więcej

Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Instytut Edukacyjno-Badawczy zaprasza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami na zajęcia plastyczne i ruchowo taneczne. Bezpłatne zajęcia odbywają się w domu katechetycznym parafii św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej 58. Zapisy ...

Więcej
Więcej artykułów