Ogłoszenia duszpasterskie - XXXIII Niedziela Zwykła - 18 listopada 2018 r.

 1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Ma on na celu uwrażliwienie i zachętę do codziennego niesienia pomocy osobom dotkniętym kryzysem bezdomności.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 w salach nr 11 i 12 w domu katechetycznym (wejście od strony ul. Oficerskiej) odbędzie się przymiarka strojów komunijnych. Natomiast za tydzień po Mszy św. o 11.30 - spotkanie formacyjne dla dzieci w kaplicy pod kościołem. Prosimy wszystkich o obecność. 
 3. Duszpasterstwo Anglojęzyczne przy naszej parafii zaprasza dzisiaj na wieczór gier planszowych o 17.00 (bezpośrednio po Mszy św. w języku angielskim) do domu katechetycznego. Zapraszamy osoby chętne do poznania obcokrajowców z tego duszpasterstwa oraz pasjonatów gier planszowych.
 4. Z powodu trwających prac nad termomodernizacji naszego kościoła. W związku z tym w dni powszednie Msze św. o 6.30, 7.00, 8.00 i 12.00 będą nadal odprawiane w kaplicy "Porcjunkula".
 5. Przez cały listopad trwamy na modlitwie za zmarłych parafian podczas nabożeństw wypominkowych. Odprawiane są one w niedziele o godz. 18.00 i w dni powszednie o 17.30. W kolejne dni tygodnia ogarniamy modlitwą zmarłych z rodzin z poszczególnych ulic naszej parafii. Porządek ulic podany jest w gablotach i na stronie internetowej.
 6. W najbliższy czwartek przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Jest to okazja aby podziękować za posługiwanie w naszym kościele organistom: p. Irminie i p. Mieczysławowi. Niech Bóg ich prowadzi, a św. Cecylia wspiera modlitwami. Dziękujemy także chórowi "Borromeo" i zespołowi "Mały Asyż" za współtworzenie piękna parafialnej liturgii.
 7. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "PORCJUNKULA" zaprasza wszystkich studentów na weekendowe rekolekcje adwentowe "Listy Apokalipsy", które odbędą się w Nysie w dniach 30 listopada - 2 grudnia. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej.
 8. W przyszłą niedzielę 25 listopada o godz.. 16.00 odbędzie się w domu parafialnym spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 9. Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na 2 w 1: Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje, które odbędą się w dniach 30 listopada - 2 grudnia 2018 (od piątku do niedzieli) przy klasztorze oo. franciszkanów przy ul. Kruczej we Wrocławiu. Zapisy na warsztaty za pośrednictwem strony internetowej: www.warsztaty.wlsw.pl
 10. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a przy wyjściach z kościoła dostępny jest nowy numer "Listu nie tylko do Parafian". Polecamy teksty związane z listopadowymi uroczystościami, wyjątkową relację z Watykanu o niedawno zakończonym synodzie biskupów poświęconemu młodzieży, ciekawy wywiad z o. Bronisławem Staworowskim z racji jego jubileuszu 25-lecia kapłaństwa oraz stałe działy i relacje fotograficzne. 
 11. W sklepiku parafialnym, który mieści się przy głównym wyjściu z kościoła pod chórem, można już nabyć świąteczne świece Caritas oraz bożonarodzeniowe kartki pocztowe.

W rozpoczynającym się tygodniu życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej Łaskawej!

Franciszkanie

Zaproszenia

Konferencja przed chrztem

15 grudnia (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ucze ...

Więcej

Msza i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny

W ostatni czwartek miesiąca, 29 listopada o godz.: 18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla  o święte powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy szczeg&o ...

Więcej

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

W sobotę, 1 grudnia zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Jest to nabożeństwo, o którego odprawianie prosił Pan Jezus oraz Matka Boża w czasie objawień w Fatimie. Są one odprawiane w każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz ...

Więcej
Więcej artykułów