Ogłoszenia duszpasterskie - XXXIII Niedziela zwykła - 19 listopada 2017 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest przedostatnią niedzielą roku liturgicznego. Decyzją papieża Franciszka w tym roku po raz pierwszy przeżywamy ją też jako Światowy Dzień Ubogich, który rozpoczyna w Kościele Tydzień Ubogich. Ma on pomóc wspólnotom i każdemu ochrzczonemu w refleksji nad tym, że ubóstwo znajduje się w samym centrum Ewangelii oraz nad faktem, że dopóki ewangeliczny Łazarz leży u drzwi naszego domu, nie może być sprawiedliwości ani też pokoju społecznego.
 2. Do końca listopada zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe - w niedziele o godz. 18.00 a w tygodniu o 17.30. Plan modlitwy za zmarłych z rodzin z poszczególnych ulic parafii jest umieszczony w gablotach przy kościele oraz na stronie internetowej parafii.
 3. W najbliższy wtorek o godz. 16.00 będzie w naszym kościele odprawiona dodatkowa Msza św. w intencji zmarłych pacjentów hospicjum przy Dolnośląskim Centrum Onkologii.
 4. Zespół Apteki "Ziółko" - mieszczącej się w nowym budynku przy ul. Kruczej 2A - zaprasza seniorów w najbliższy wtorek, 21 listopada w godz. 15.00-18.00 do siedziby apteki, gdzie będzie możliwość rozmowy z farmaceutą na temat ciśnienia tętniczego oraz dokonania pomiaru.
 5. W najbliższą środę 22 listopada będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji organistom i zespołom muzycznym działającym w naszej parafii (chór, schola dziecięca i zespół akademicki) składamy serdeczne życzenia i podziękowania za ich posługę w liturgii. Niech św. Cecylia wyprasza im potrzebne łaski, aby ta posługa prowadziła wszystkich do Jezusa i pomagała im wzrastać w wierze, a samym muzykom dawała wiele radości. Przy tej okazji zapraszamy chętnych do naszych zespołów.
 6. W przyszłą niedzielę, 26 listopada obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa - Króla Wszechświata. W tym dniu poprzez składane ofiary będziemy mogli wesprzeć budujące się i odnawiane świątynie naszej Archidiecezji. 
 7. Również przyszłą niedzielę w liturgię Mszy św. o godz. 13.00 włączą się zespoły stworzone przez rodziny muzykujące. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się krótki koncert rodzin muzykujących. Serdecznie zapraszamy.
 8. Natomiast o godz. 16.00 w domu parafialnym w przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) będzie możliwość włączenia się w szeregi Rycerstwa podczas Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00. Od przyszłej niedzieli na stolikach przy wyjściach z kościoła będą wyłożone deklaracje przynależności.
 9. Za 2 tygodnie, w niedzielę 3 grudnia w kawiarence parafialnej odbędzie się przymiarka strojów dla dzieci I-komunijnych. Prosimy rodziców, by przyprowadzać dzieci według grup formacyjnych: grupa I - na godz. 12.30, grupa II - na godz. 13.00, grupa III - na godz. 13.30, grupa IV - na godz. 14.00.
 10. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "Porcjunkula" zaprasza na rekolekcje adwentowe dla studentów oparte na biblijnej Księdze Sędziów. Odbędą się one w dniach 8-10 grudnia w Bardzie Śląskim. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowejfacebook'u duszpasterstwa.
 11. W zakrystii jest są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a przy wyjściach z kościoła nowy numer "Listu nie tylko do parafian" a w nim m.in. plan tegorocznej wizyty duszpasterskiej, którą - ze względu na wczesny termin ferii zimowych w naszych województwie - rozpoczniemy już 11 grudnia. Ponadto w naszym parafialnym pisemku znajdziemy teksty przygotowujące nas na adwent, artykuł o wrocławskich nekropoliach, ciąg dalszy objaśnień poszczególnych elementów Mszy św., relacje z wydarzeń w naszej parafii i wiele innych. Zachęcamy do lektury!
 12. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na domowe wypieki. Dochód z kawiarenki przeznaczony jest na cele charytatywne.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy, by rozpoczynający się tydzień obfitował w Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski.

franciszkanie

Zaproszenia

Koncert kolęd

Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i wszystkich uczęszczających do naszego kościoła na tradycyjny koncert kolęd z okazji zakończenia okresu kolędowego. Koncert odbędzie się w sobotę 26 stycznia o godz. 19.00. W tym roku wystąpi dla nas ...

Więcej

Parafialne kolędowanie

W niedzielę 20 stycznia zapraszamy wszystkich Parafian na godz. 18.00 do kościoła na wspólne parafialne kolędowanie.  ...

Więcej
Więcej artykułów