Ogłoszenia duszpastrskie. XXVI niedziela zwykła. 29 wrzesień 2019 r.

Kategoria: Ogłoszenia
  1. Z woli papieża Franciszka cały miesiąc październik jest szczególnie poświęcony trosce o misje. W naszej parafii będziemy polecać sprawę misji zwłaszcza franciszkańskich podczas codziennych nabożeństw różańcowych. Zapraszamy na "różaniec" w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.00.
  2. W czwartek, 3 października po Mszy św. o godz. 18 zapraszamy na uroczyste Nieszpory i nabożeństwo „Transitus” upamiętniające śmierć św. Franciszka.
  3. W piątek 4 października przypada Uroczystość św. Ojca Franciszka. Zapraszamy zwłaszcza na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00.
  4. W dniach od 6 do 9 października Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „Porcjunkula” zaprasza wszystkich studentów na "Dni na dobry początek" – swoiste rekolekcje, które inaugurują rozpoczynający się rok akademicki. Serdecznie zapraszamy do udziału i włączenia się w działalność FDA „Porcjunkula”. Szczegóły na plakatach.
  5. W sobotę 12 października odbędzie się 40. Piesza Pielgrzymka Wrocławska  do św. Jadwigi w Trzebnicy. Rozpoczęcie o 6 rano w katedrze wrocławskiej. Msza św. w Trzebnicy o godz. 16.30. Na pielgrzymkę nie obowiązują zapisy. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania wraz z „Czarną 13”.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się w kościele spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. 
  7. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka a przy wyjściach z kościoła rozprowadzamy najnowszy numer "Nowego Życia" - pisma naszej archidiecezji. Zachęcamy zwłaszcza do lektury artykułu o wymaganiach, jakie Kościół stawia rodzicom chrzestnym.
  8. Przypominamy, że w październiku, w każdy czwartek od godz. 16.00 do 19.00 można składać posegregowaną makulaturę w garażu klasztornym od ul. Kruczej. Jest to akcja wspierająca pracę naszych misjonarzy w Pariacoto, w Peru. Za oddaną makulaturę serdecznie dziękujemy.

Życzymy naszym Parafianom oraz Pielgrzymom do naszego sanktuarium wielu łąsk Bożych, opieki Matki Bożej Łaskawej i dobrego odpoczynku.

Franciszkanie

Zaproszenia

Pielgrzymuj do Trzebnicy z "Czarną Trzynastką"!

Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do grobu św. Jadwigi na uroczystości odpustowe! Rozpoczęcie:Wyruszamy z Katedry Wrocławskiej w sobotę 12 października 2019 r. o godz. 6.00.Zakończenie: Mszą Święta w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu ...

Więcej
Więcej artykułów