Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Przywołując zachętę papieża Franciszka do porzucenia kanap i włożenia butów wędrowców, zapraszamy wszystkich mieszkańców archidiecezji wrocławskiej do wzięcia udziału w kolejnej edycji pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Doświadczenie Kościoła w drodze jest niezwykle ważne i ubogacające w kształtowaniu żywej wiary, budowaniu wspólnoty, rozeznawaniu powołania, poznawaniu siebie. Pielgrzymka jest również miejscem prawdziwej radości, duchowym odprężeniem i okazją do zachwytu nad pięknem ojczystej przyrody. Nie do przecenienia jest duch pokuty, ascezy, a także tradycyjna polska gościnność.
Tegoroczna pielgrzymka wędrować będzie do Matki Bożej pod szczególnym hasłem i tchnieniem Ducha Świętego – Ożywiciela, którego chcemy coraz bardziej poznawać.
Czy może być piękniejsza propozycja zagospodarowania dziewięciu sierpniowych dni? Z całym przekonaniem ZAPRASZAMY!

INFORMACJE OGÓLNE
Pielgrzymka rozpocznie się w Katedrze Wrocławskiej w piątek 2 sierpnia Mszą św. o godz. 6.00, zaś przybycie na Jasną Górę i wejście przed obraz Matki Bożej przewidziane jest na sobotę 10 sierpnia br. o godz. 9.00. Msza św. na zakończenie pielgrzymki na wałach Jasnogórskich sprawowana będzie o godz. 11.00.

Pielgrzymować z nami może każdy kto:
- zapisze się w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca lipca br.;
- powstrzyma się całkowicie od palenia tytoniu i picia alkoholu;
- przestrzegać będzie zakazu noclegów koedukacyjnych;
- będzie wypełniał polecenia Brata Przewodnika i jego współpracowników;
- przyjmie w duchu pokuty wszystkie trudy pielgrzymowania.

INFORMACJE DODATKOWE
- Osoby nieletnie mogą wyruszyć jedynie z opiekunem pełnoletnim.
- Pielgrzymka jest namiotowa, należy zabrać ze sobą namiot, śpiwór i karimatę.
- Bagaże oddawane do transportu muszą być koniecznie podpisane, z adresem i numerem grupy. Wszystkie rzeczy należy zapakować w worki foliowe.
- Na trasie jest możliwość zaopatrzenia się w chleb, nabiał (jogurt, mleko itd.) oraz w podstawowe artykuły spożywcze.
- Dbając o własne bezpieczeństwo pamiętaj aby mieć przy sobie informację o stale przyjmowanych lekach i dokument stwierdzający o Twoim ubezpieczeniu zdrowotnym.

KOSZTY PIELGRZYMKI:
1. Osoba dorosła 95 zł;  Młodzież do gimnazjum włącznie 85 zł.
2. Cena za pielgrzymkę obejmuje ubezpieczenie NNW
3. ZNIŻKI: W przypadku najbliższej rodziny (ojciec, matka, dzieci ) - 3 i więcej osobowej rodziny to: 1. Osoba dorosła 95 zł, 2. Druga osoba z rodziny 85 zł, 3. Trzecia osoba z rodziny 75 zł, 4. Każda następna po 50 zł. W tej opłacie pielgrzym otrzymuje znaczek pielgrzyma, kartę pielgrzyma i Vademecum.

KOSZT PIELGRZYMKI „JEDNODNIOWEJ” - 1 DZIEŃ = 17 ZŁ, 2 DNI = 27 ZŁ, 3 DNI = 37 ZŁ, 4 DNI = 47 ZŁ, 5 DNI = 57 ZŁ, 6 DNI = 67 ZŁ, 7 DNI =77 ZŁ. W tym wariancie pielgrzym otrzymuje znaczek i kartę pielgrzyma.

Więcej informacji na http://pielgrzymka.pl/

ZAPRASZAMY DO PIELGRZYMOWANIA W GRUPIE 13 (tzw. CZARNEJ TRZYNASTCE)!
Kolor grupy wziął się od koloru naszych franciszkańskich habitów. Czarna trzynastka za patronów ma franciszkańskich misjonarzy: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, którzy zginęli w z rąk terrorystów w Peru w 1991 r. Ich osoby mobilizują nas szczególnie do modlitwy o pokój na świecie oraz za misje i misjonarzy.
Ciekawostką mogą być obchodzone imieniny grupy. To wręcz historyczny zwyczaj. Miał uzasadnienie, gdy PPW odbywała się w innym terminie. Wtedy na trasie wypadał zawsze 13 dzień sierpnia – doskonała okazja do świętowania. Teraz dniem imienin jest 9 sierpnia – kolejna rocznica męczeńskiej śmierci naszych patronów.
Franciszkańska radość – tymi dwoma słowami można byłoby scharakteryzować pielgrzymów „trzynastki”. Spontaniczność, ale przy tym głęboka duchowość mogą być dobrym uzupełnieniem.
W grupie pielgrzymuje zwykle ok. 170-200 osób i jest to jedna z większych grup na PPW. Przewodnikiem jest o. Marian Michasiów. Oprócz parafian franciszkańskiej parafii pw. św. Karola Boromeusza w jej skład wchodzą studenci z FDA „Porcjunkula” oraz spore grupy wiernych z wrocławskich parafii św. Franciszka z Asyżu (przy ul. Borowskiej), św. Augustyna (przy ul. Sudeckiej), św. Elżbiety Węgierskiej (przy ul. Grabiszyńskiej) św. Ignacego z Loyoli (przy ul. Stysia) oraz św. Klemensa Dworzaka (przy Al. Pracy).

Wszystkich, którzy pragną dołączyć do naszej grupy, zapraszamy serdecznie w niedzielę 28 lipca 2019 na godz. 16.00 do kawiarenki parafialnej (wejście od ul. Oficerskiej) na spotkanie przed tegoroczną pielgrzymką.

 

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Przywołując zachętę papieża Franciszka do porzucenia kanap i włożenia butów wędrowców, zapraszamy wszystkich mieszkańców archidiecezji wrocławskiej do wzięcia udziału w kolejnej edycji pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Do ...

Więcej

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

32 Franciszkańskie Spotkanie Młodych OBECNOŚĆ 21 - 27 lipca 2019 r. - Kalwaria Pacławska Zainteresowanych wspólnym wyjazdem z Wrocławia prosimy o zgłaszanie się w kanelarii parafialnej. Goście: ks. abp Adam Szal - polski duchowny rzymsk ...

Więcej
Więcej artykułów