Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę przebiegać będzie pod hasłem "VENI!", podejmując rozważania dotyczące Osoby Ducha Świętego, Jego darów i owoców. Do tego programu duszpasterskiego dodane będą tematy związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku dołączamy też do naszych intencji modlitwę za Ojca Świętego Franciszka i archidiecezję wrocławską. Jako grupa 13 idziemy pod patronatem błogosławionych Męczenników z Pariacoto, o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Dlatego modlimy się również o pokój na świecie i ustanie terroru oraz za misje i misjonarzy.

INFORMACJE OGÓLNE
Pielgrzymka wyruszy z Katedry Wrocławskiej w czwartek 2 sierpnia o godz. 6.00, zaś przybycie na Jasną Górę i wejście przed obraz Matki Bożej przewidziane jest na piątek 10 sierpnia br. o godz. 9.00. Msza św. na zakończenie pielgrzymki na wałach Jasnogórskich sprawowana będzie o godz. 11.00.

Pielgrzymować z nami może każdy kto:
- zapisze się w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca lipca br.;
- powstrzyma się całkowicie od palenia tytoniu i picia alkoholu;
- przestrzegać będzie zakazu noclegów koedukacyjnych;
- będzie wypełniał polecenia Brata Przewodnika i jego współpracowników;
- przyjmie w duchu pokuty wszystkie trudy pielgrzymowania.

INFORMACJE DODATKOWE
- Osoby nieletnie mogą wyruszyć jedynie z opiekunem pełnoletnim.
- Pielgrzymka jest namiotowa, należy zabrać ze sobą namiot, śpiwór i karimatę.
- Bagaże oddawane do transportu muszą być koniecznie podpisane, z adresem i numerem grupy. Wszystkie rzeczy należy zapakować w worki foliowe.
- Na trasie jest możliwość zaopatrzenia się w chleb, nabiał (jogurt, mleko itd.) oraz w podstawowe artykuły spożywcze.
- Dbając o własne bezpieczeństwo pamiętaj aby mieć przy sobie informację o stale przyjmowanych lekach i dokument stwierdzający o Twoim ubezpieczeniu zdrowotnym.

KOSZTY PIELGRZYMKI:
1. Osoba dorosła 95 zł;  Młodzież do gimnazjum włącznie 85 zł.
2. Cena za pielgrzymkę obejmuje ubezpieczenie NNW
3. ZNIŻKI: W przypadku najbliższej rodziny (ojciec, matka, dzieci ) - 3 i więcej osobowej rodziny to: 1. Osoba dorosła 95 zł, 2. Druga osoba z rodziny 85 zł, 3. Trzecia osoba z rodziny 75 zł, 4. Każda następna po 50 zł. W tej opłacie pielgrzym otrzymuje znaczek pielgrzyma, kartę pielgrzyma i Vademecum.

KOSZT PIELGRZYMKI „JEDNODNIOWEJ” - 1 DZIEŃ = 17 ZŁ, 2 DNI = 27 ZŁ, 3 DNI = 37 ZŁ, 4 DNI = 47 ZŁ, 5 DNI = 57 ZŁ, 6 DNI = 67 ZŁ, 7 DNI =77 ZŁ. W tym wariancie pielgrzym otrzymuje znaczek i kartę pielgrzyma

ZAPRASZAMY DO PIELGRZYMOWANIA W GRUPIE 13 (tzw. CZARNEJ TRZYNASTCE)!
Kolor grupy wziął się od koloru naszych franciszkańskich habitów. Czarna trzynastka za patronów ma franciszkańskich misjonarzy: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, którzy zginęli w z rąk terrorystów w Peru w 1991 r. Ich osoby mobilizują nas szczególnie do modlitwy o pokój na świecie oraz za misje i misjonarzy.
Ciekawostką mogą być obchodzone imieniny grupy. To wręcz historyczny zwyczaj. Miał uzasadnienie, gdy PPW odbywała się w innym terminie. Wtedy na trasie wypadał zawsze 13 dzień sierpnia – doskonała okazja do świętowania. Teraz dniem imienin jest 9 sierpnia – kolejna rocznica męczeńskiej śmierci naszych patronów.
Franciszkańska radość – tymi dwoma słowami można byłoby scharakteryzować pielgrzymów „trzynastki”. Spontaniczność, ale przy tym głęboka duchowość mogą być dobrym uzupełnieniem.
W grupie pielgrzymuje zwykle ok. 170-200 osób i jest to jedna z większych grup na PPW. Przewodnikiem jest o. Marian Michasiów. Oprócz parafian franciszkańskiej parafii pw. św. Karola Boromeusza w jej skład wchodzą studenci z FDA „Porcjunkula” oraz spore grupy wiernych z wrocławskich parafii św. Franciszka z Asyżu (przy ul. Borowskiej), św. Augustyna (przy ul. Sudeckiej), św. Elżbiety Węgierskiej (przy ul. Grabiszyńskiej) św. Ignacego z Loyoli (przy ul. Stysia) oraz św. Klemensa Dworzaka (przy Al. Pracy).

Wszystkich, którzy pragną dołączyć do naszej grupy, zapraszamy serdecznie w niedzielę 29 lipca 2018 na godz. 16.00 do kawiarenki parafialnej (wejście od ul. Oficerskiej) na spotkanie przed tegoroczną pielgrzymką.

Zapisy przed spotkaniem (od 15.00) lub poprzez FORMULARZ: https://goo.gl/forms/9VSKxtZjizqU7P4K3

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę przebiegać będzie pod hasłem "VENI!", podejmując rozważania dotyczące Osoby Ducha Świętego, Jego darów i owoców. Do tego programu duszpasterskiego dodane będą tematy związane ...

Więcej

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

31 Franciszkańskie Spotkanie Młodych TCHNIENIE 22 - 28 lipca 2018 r. - Kalwaria Pacławska Ruach - Boskie Tchnienie, zostało udzielone człowiekowi przez Stwórcę w momencie stworzenia. Ten życiodajny oddech, powiew stwórczej mocy Boga, ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W piątek, 13 lipca zapraszamy na godz. 17.30 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy procesja światła z figurą Matki Bo ...

Więcej
Więcej artykułów