Piesza pielgrzymka do Trzebnicy

Tradycyjnie już w połowie października archidiecezja wrocławska pielgrzymuje pieszo do Trzebnicy na uroczystości odpustowe ku czci św. Jadwigi. W tym roku, w sobotę 13 października pielgrzymka ta odbyła się już po raz 39.

Pod znakiem grupy 13 zebrało się wiele różnorodnych środowisk. Oprócz naszych parafian i studentów z Franciszkańskiego Duszpasterstwa Akademickiego "Porcjunkula" w naszej grupie wędrował również "Piętrobus" - Dominikańskie Duszpasterstwo Młodzieży, wrocławskie parafie jezuickie wraz z grupami młodzieżowymi - Duszpasterstwem Akademickim Dach oraz wspólnotą MAGIS, parafia św. Elżbiety Węgierskiej z ul. Grabiszyńskiej, parafia Najświętszego Zbawiciela z Wojszyc ze wspólnotą "Dom Boży" a także prowadzona przez sercanów białych parafia NMP Wspomożycielki Wiernych z Księża Małego.

Pątnicy wyruszyli o 6.00 rano spod wrocławskiej archikatedry. Po postojach w Krzyżanowicach, Malinie i Brochocinie do Trzebnicy dotarli ok. 15.30. Godzinę później uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Piotr Libera z Płocka. W kazaniu sumista mówił o świętości św. Jadwigi, która pociąga nas swoim pięknem a świadectwo przemawia bez słów. 

Naszemu tegorocznemu pielgrzymowaniu towarzyszyło wezwanie św. Pawła: "Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego" (Ef 4, 30). Stąd też konferencja w drodze - głoszona w formie dialogowanej przez dominikanina i franciszkanina koncentrowała się na temacie smutku, który świadomie podtrzymywany może przerodzić się w rozpacz stać się grzechem ale może też być przeżywany jako miejsce tęsknoty i pragnienia, które otwiera nas na Bożą miłość. 

Więcej zdjęć autorstwa Romualda Adamowicza można znaleźć w GALERII.

Zaproszenia

Święte Triduum Paschalne

Porządek celebracji Świętego Triduum Paschalnego w naszej parafii:   Wielki Czwartek – 18.04.2019 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00   Wielki Piątek – 1 ...

Więcej

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej
Więcej artykułów