Promocja ministrantów

W niedzielę, 17 czerwca został uwieńczony kolejny rok pracy formacyjnej Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. W tym dniu do grona ministrantów zostało przyjętych zostało czterech kandydatów a jeden chłopiec rozpoczął rok próby. Zostali też zaprezentowani wspólnocie parafialnej trzej ministrantów, którzy dzień wcześniej zostali w katedrze  pobłogosławieni do posługi do posługi lektora.

Obrzęd ten miał miejsce w czasie Mszy św. o godz. 10.00, której przewodniczył proboszcz parafii - o. Marek Augustyn. Bezpośrednio po homilii na roczne przygotowanie do podjęcia służby liturgicznej został pobłogosławiony Antek Lewandowski. Nowy kandydat otrzymał też z rąk o. Proboszcza komżę - znak oddania się na służbę Jezusowi. Następnie miało miejsce przyjęcie nowych ministrantów. Po roku próby i przygotowań do Liturgicznej Służby Ołtarza zostali włączeni czterej kandydaci: Jerzy Soja, Mikołaj Bałuszyński, Rafał Sławiński i Tomasz Ślusarczyk. Znakiem przyjęcia w ministranckie szeregi było uroczyste nałożenie kołnierzyków i odebranie przyrzeczeń chłopców. W dalszej kolejności zostali wspólnocie parafialnej zaprezentowani trzej nowi lektorzy: Kacper Bernaciak, Adrian Berezewski i Patryk Giel, którzy dzień wcześniej - wraz z Jaremą Lewickim - zostali w archikatedrze wrocławskiej pobłogosławieni do posługi ministranta Słowa Bożego przez ks. abpa Józefa Kupnego.

Serdecznie gratulujemy nowym lektorom, ministrantom i kandydatowi oraz życzymy, aby podejmowana posługa dawała dużo radości i przyczyniała się do duchowego wzrostu.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia można znaleźć w GALERII

Zaproszenia

Święte Triduum Paschalne

Porządek celebracji Świętego Triduum Paschalnego w naszej parafii:   Wielki Czwartek – 18.04.2019 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00   Wielki Piątek – 1 ...

Więcej

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej
Więcej artykułów