Rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich

W niedzielę 13 maja 2018 r. w naszej parafii przeżywaliśmy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęło się o godz. 18.00 modlitwą różańcową, po którym odprawiona została Msza Święta z okolicznościowym kazaniem i procesja maryjna wokół kościoła.

Tegoroczny cykl Nabożeństw Fatimskich jest dla nas szczególną okazją do dziękczynienia Bogu za 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie niedzielnego nabożeństwa do naszego sanktuarium zostały uroczyście wprowadzone relikwie bł. Karoliny Kózkówny i bł. Jerzego Popiełuszki, które wraz z relikwiami innych świętych i błogosławionych Polaków towarzyszyły naszej modlitwie. Podobnie jak w ubiegłym roku w klimat wydarzeń sprzed 101 lat wiernym pomogła wejść obecna na modlitwie trójka dzieci przebranych w stroje z epoki.

Mszy Świętej przewodniczył dziekan naszego dekanatu Wrocław-Śródmieście - ks. Jan Suchecki.

W naszej parafii Nabożeństwa Fatimskie odprawiane są od roku 2012. 13. dnia miesiąca od maja do października gromadzą sporą liczbę wiernych. Na kolejne zapraszamy 13 czerwca o godz. 17.30.

Więcej zdjęć można zobaczyć w GALERII

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W czwartek, 13 września zapraszamy na godz. 18.00 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy procesja światła z figurą Mat ...

Więcej
Więcej artykułów