Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

W sobotę, 8 grudnia, gdy Kościół celebrował Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP nasza wspólnota franciszkańska podczas Mszy św. konwentualnej 12.00 w południe ponowiła zawierzenie klasztoru i parafii Maryi. Do tego momentu przygotowywaliśmy się poprzez dzień skupienia, podczas którego słowo Boże głosił dominikanin - o. Stefan Norkowski. On też przewodniczył Eucharystii. W homilii ukazał Maryję Niepokalaną jako wyraz ogromne miłości Boga do człowieka i zaprozenie do szczególnej bliskości. Wraz z naszymi franciszkanami na modlitwie i słuchaniu słowa trwali również w tym czasie kapłani z dekanatu Wrocław-Śródmieście z ks. dziekanem Janem Sucheckim na czele.

W tej Mszy św. uczestniczyli również wraz ze swoim pocztem sztandarowym Rycerze Niepokalanej, dla których ta Uroczystość jest świętem patronalnym. Członkowie wspólnoty włączyli się w liturgię Słowa i procesję z darami a na zakończenie Eucharystii miało miejsce przyjęcie nowych Rycerzy i Rycerek. Włączeni w szeregi Rycerstwa z rąk opiekuna - o. Tadeusza Jacka otrzymali poświęcony cudowny medalik oraz dyplomik MI.

Warto również wspomnieć, że w tym dniu w godzinach 12.00-13.00 czyli dokładnie w czasie trwania Eucharystii przypadła "Godzina łaski dla świata". Łączy się ona z objawieniem Maryi, która 8 grudnia 1947 roku w Montichiari we Włoszech, powiedziała:

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski, jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. 

Jest to szczególna godzina w roku, kiedy Matka Najświętsza ogłasza, że Niebo stoi nad nami otworem i wszystko jest możliwe, że Bóg ze swoją miłością, opiekuńczością i radością jest na wyciągnięcie ręki . Wystarczy tylko otworzyć swoje serca. Ufajmy, że jak najwięcej z nas zechciało w tym szczególnym dniu z tych cudownych 60 minut skorzystać.

Tekst: Beata Hankiewicz (MI) / redakcja
Zdjęcia: Maciej Lesiak

Więcej zdjęć z tego dnia można znaleźć w GALERII

Zaproszenia

25. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej

W tym roku świętujemy 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Sympatyków i Pielgrzymów na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową pod przewodnictwem ks. abp Józefa Ku ...

Więcej
Więcej artykułów