Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2018 r.

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania w naszej parafii Świętego Triduum Paschalnego oraz wystroju świątecznego kościoła. Dziękujemy Służbie LIturgicznej Ołtarza, naszym zespołom muzycznym: Małemu Asyżowi pod dyrekcją p. Marka Kalinowskiego oraz Chórowi "Borromeo" pod dyrekcją p. organistki Irminy Zakowicz, za przygotowanie śpiewów podczas liturgii. Mamy nadzieję, że osoby, które zasiliły nasz chór przygotowując śpiewy przed świętami, już pozostaną w zespole i będą nadal upiększać nasze celebracje. Dziękujemy serdecznie Panom zakrystianom świeckim i tym, którzy pomagali Br. Jackowi w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu. Wspólnocie Domowego KOścioła dziękujemy za przygotowanie i prowadzenie Jutrzni i Godziny Czytań, Grupie Miłośników i Krzewicieli Kultury Chrześcijańskiej za przygotowanie piątkowej, nocnej Drogi Krzyżowej. Dziękuję zaspołowi charytatywnemu "Bonum" za przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebującym i Wam Drodzy Bracia i Siostry, za to, że chcieliście podzielić się z potrzebującymi. Wszystkim za jakikolwiek wkład w przygotowanie tych minionych dni z serca dziękujemy: Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj i jutro, w poniedziałek wielkanocny msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. W poniedziałek wielkanocny o godz. 13.00 udzielimy sakramentu Chrztu św. dzieciom z naszej parafii.
  3. Zapraszamy do udziału w trwającej Nowennie przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Modlitwy nowennowe dziś i jutro o godz. 12.30, czyli przed sumą a w dni powszednie o godz. 17.30.
  4. Z radością informujemy, że nasza parafia otrzymała relikwie Bł. Karoliny Kózkówny a w najbliższą sobotę otrzymamy także relikwie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczysta intronizacja relikwii odbędzie się w późniejszym czasie. Wszystkich o tym poinformujemy.
  5. Następna niedziela będzie Świętem Bożego Miłosierdzia.

Życzymy wszystkim naszym Parafianom i Gościom, aby Zmartwychwstały Pan Jezus napełnił Wasze serca miłością i pokojem. Niechaj przemienia smutek w radość a każdy płacz i zmartwienie w szczęście i nadzieję. Spokojnych, miłych i radosnych świąt życzą Franciszkanie.

Zaproszenia

Weekendowe rekolekcje dla studentów w Nysie

Zbliża się adwent. Chcemy przygotować się na ten czas przez wyjazdowe rekolekcje. Ich tematem będą "Listy Apokalipsy". Będziemy czytać i rozważać pierwsze rozdziały Apokalipsy św. Jana i trwać na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Re ...

Więcej

Warsztaty + rekolekcje muzyczno-liturgiczne

Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na 2 w 1: Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje, które odbędą się w dniach 30 listopada - 2 grudnia 2018 (od piątku do niedzieli) przy klasztorze oo. franciszkan&oacut ...

Więcej

Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Instytut Edukacyjno-Badawczy zaprasza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami na zajęcia plastyczne i ruchowo taneczne. Bezpłatne zajęcia odbywają się w domu katechetycznym parafii św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej 58. Zapisy ...

Więcej
Więcej artykułów