Wrocławska młodzież na 31. FSM-ie

Wśród 1122 uczestników 31. Franciszkańskiego Spotkania Młodych, które w dniach 22-28 lipca odbyło się w Kalwarii Pacławskiej, była również 40-osobowa grupa z Wrocławia, w tym znaczna część związana z naszą parafią.

Tegoroczne spotkanie było w szczególności poświęcone osobie Ducha Świętego. Dlatego przeżywane było pod hasłem "Tchnienie". Młodzi wrocławianie wraz ze swoimi rówieśnikami z innych części Polski w czasie pobytu w sanktuarium na kalwaryjskim wzgórzu przeżywali szczególny czas doświadczania bliskości Boga i piękna wspólnoty Kościoła. Pomogły w tym świadectwa zaproszonych gości, wśród których byli: Krzysztof Zanussi, ks. Rafał Jarosiewicz, Tomasz Budzyński, Tomasz Terlikowski i Andrzej Tokarz. Oprócz tego niezwykle cenny był czas wspólnych Eucharystii, nabożeństw i spotkań w grupach.

Wieczory - oprócz modlitwy - wypełniały koncerty zespołów "Rock&Fire", "niemaGotu", "Fioretti", spektakl "Teatru A" i potańcówka przy dźwiękach Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Mamy nadzieję, że ten szczególny czas będzie owocował w życiu naszej młodzieży pięknym przeżywaniem swojego chrześcijańskiego powołania.

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII

fot. fsm.franciszkanie.pl

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W czwartek, 13 września zapraszamy na godz. 18.00 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy procesja światła z figurą Mat ...

Więcej
Więcej artykułów