Wrocławska młodzież na 31. FSM-ie

Wśród 1122 uczestników 31. Franciszkańskiego Spotkania Młodych, które w dniach 22-28 lipca odbyło się w Kalwarii Pacławskiej, była również 40-osobowa grupa z Wrocławia, w tym znaczna część związana z naszą parafią.

Tegoroczne spotkanie było w szczególności poświęcone osobie Ducha Świętego. Dlatego przeżywane było pod hasłem "Tchnienie". Młodzi wrocławianie wraz ze swoimi rówieśnikami z innych części Polski w czasie pobytu w sanktuarium na kalwaryjskim wzgórzu przeżywali szczególny czas doświadczania bliskości Boga i piękna wspólnoty Kościoła. Pomogły w tym świadectwa zaproszonych gości, wśród których byli: Krzysztof Zanussi, ks. Rafał Jarosiewicz, Tomasz Budzyński, Tomasz Terlikowski i Andrzej Tokarz. Oprócz tego niezwykle cenny był czas wspólnych Eucharystii, nabożeństw i spotkań w grupach.

Wieczory - oprócz modlitwy - wypełniały koncerty zespołów "Rock&Fire", "niemaGotu", "Fioretti", spektakl "Teatru A" i potańcówka przy dźwiękach Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Mamy nadzieję, że ten szczególny czas będzie owocował w życiu naszej młodzieży pięknym przeżywaniem swojego chrześcijańskiego powołania.

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII

fot. fsm.franciszkanie.pl

Zaproszenia

Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Instytut Edukacyjno-Badawczy zaprasza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami na zajęcia plastyczne i ruchowo taneczne. Bezpłatne zajęcia odbywają się w domu katechetycznym parafii św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej 58. Zapisy ...

Więcej

17 edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 17 edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 9 października 2018 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij ...

Więcej
Więcej artykułów