Wrocławska młodzież na 31. FSM-ie

Wśród 1122 uczestników 31. Franciszkańskiego Spotkania Młodych, które w dniach 22-28 lipca odbyło się w Kalwarii Pacławskiej, była również 40-osobowa grupa z Wrocławia, w tym znaczna część związana z naszą parafią.

Tegoroczne spotkanie było w szczególności poświęcone osobie Ducha Świętego. Dlatego przeżywane było pod hasłem "Tchnienie". Młodzi wrocławianie wraz ze swoimi rówieśnikami z innych części Polski w czasie pobytu w sanktuarium na kalwaryjskim wzgórzu przeżywali szczególny czas doświadczania bliskości Boga i piękna wspólnoty Kościoła. Pomogły w tym świadectwa zaproszonych gości, wśród których byli: Krzysztof Zanussi, ks. Rafał Jarosiewicz, Tomasz Budzyński, Tomasz Terlikowski i Andrzej Tokarz. Oprócz tego niezwykle cenny był czas wspólnych Eucharystii, nabożeństw i spotkań w grupach.

Wieczory - oprócz modlitwy - wypełniały koncerty zespołów "Rock&Fire", "niemaGotu", "Fioretti", spektakl "Teatru A" i potańcówka przy dźwiękach Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Mamy nadzieję, że ten szczególny czas będzie owocował w życiu naszej młodzieży pięknym przeżywaniem swojego chrześcijańskiego powołania.

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII

fot. fsm.franciszkanie.pl

Zaproszenia

Dzień skupienia dla narzeczonych

W sobotę 8 czerwca odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych z naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz.: 14:00 w kościele.    Pary zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński pow ...

Więcej

Katechezy dla narzeczonych

Najbliższa seria katechez rozpocznie się 6 maja 2019 r. o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej. Nie ma wcześniejszych zapisów. Zapisy na pierwszym spotkaniu! Katechezy przedślubne są bezpośrednim przygotowaniem do sakramentu ...

Więcej
Więcej artykułów