Z "Czarną 13" na Jasną Górę

Tegoroczne rekolekcje w drodze przebiegać będą pod hasłem: „IDŹCIE I GŁOŚCIE!”. Do tego programu duszpasterskiego dopisane będą tematy, związane z setną rocznicą objawień fatimskich, setną rocznicą śmierci św. Brata Adama - Alberta Chmielowskiego oraz trzechsetną rocznicą koronacji jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej Królowej Polski. Pielgrzymi do intencji indywidualnych dopiszą także swoje modlitwy za Ojca Świętego Franciszka i archidiecezję wrocławską.

INFORMACJE OGÓLNE

Pielgrzymka wyruszy z Katedry Wrocławskiej w środę 2 sierpnia o godz. 6.00, zaś przybycie na Jasną Górę i wejście przed obraz Matki Bożej przewidziane jest na czwartek 10 sierpnia br. o godz. 9.00. Msza św. na zakończenie pielgrzymki na wałach Jasnogórskich sprawowana będzie o godz. 11.00.

Pielgrzymować z nami może każdy kto:
- zapisze się w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca lipca br.;
- powstrzyma się całkowicie od palenia tytoniu i picia alkoholu;
- przestrzegać będzie zakazu noclegów koedukacyjnych;
- będzie wypełniał polecenia Brata Przewodnika i jego współpracowników;
- przyjmie w duchu pokuty wszystkie trudy pielgrzymowania.

INFORMACJE DODATKOWE

- Osoby nieletnie mogą wyruszyć jedynie z opiekunem pełnoletnim.
- Pielgrzymka jest namiotowa, należy zabrać ze sobą namiot, śpiwór i karimatę.
- Bagaże oddawane do transportu muszą być koniecznie podpisane, z adresem i numerem grupy. Wszystkie rzeczy należy zapakować w worki foliowe.
- Na trasie jest możliwość zaopatrzenia się w chleb, nabiał (jogurt, mleko itd.) oraz w podstawowe artykuły spożywcze.
- Dbając o własne bezpieczeństwo pamiętaj aby mieć przy sobie informację o stale przyjmowanych lekach i dokument stwierdzający o Twoim ubezpieczeniu zdrowotnym.

KOSZTY PIELGRZYMKI 

1. Osoba dorosła 95 zł, 2) Młodzież do gimnazjum włącznie 85 zł.
2. Cena za pielgrzymkę obejmuje ubezpieczenie NNW
3. ZNIŻKI: W przypadku najbliższej rodziny (ojciec, matka, dzieci ) - 3 i więcej osobowej rodziny to: 1. Osoba dorosła 95 zł, 2. Druga osoba z rodziny 85 zł, 3. Trzecia osoba z rodziny 75 zł, 4. Każda następna po 50 zł. W tej opłacie pielgrzym otrzymuje znaczek pielgrzyma, kartę pielgrzyma i Vademecum.

KOSZT PIELGRZYMKI „JEDNODNIOWEJ” - 1 DZIEŃ = 17 ZŁ, 2 DNI = 27 ZŁ, 3 DNI = 37 ZŁ, 4 DNI = 47 ZŁ, 5 DNI = 57 ZŁ, 6 DNI = 67 ZŁ, 7 DNI =77 ZŁ. W tym wariancie pielgrzym otrzymuje znaczek i kartę pielgrzyma
 

CO Z SOBĄ ZABRAĆ?

Bagaż podręczny, np. mały plecak, na każdy dzień (dokumenty osobiste, pieniądze, różaniec, kubek, płaszcz przeciwdeszczowy, nakrycie głowy, małą karimatę lub coś do siedzenia podczas postojów, chusteczki nawilżane oraz krem z filtrem).

Bagaż przewożony samochodem z jednego noclegu na następny (np. duży plecak, torba turystyczna). Wszystkie rzeczy warto zapakować osobno w worki foliowe, aby ochronić je przed deszczem. Do bagażu, który będzie przewożony samochodem, należy zapakować:

- sprzęt biwakowy (namiot, śpiwór lub koce, karimata, menażka, kubek, sztućce) - ze względów bezpieczeństwa nie zabieramy ze sobą butli gazowych!
- ubranie (bawełniana bielizna osobista, skarpety bawełniane - 10 par, koszulki, krótkie spodenki - najlepiej do kolan, dres, ciepły sweter lub polar, wygodne, rozchodzone obuwie - 2 pary)
- przybory higieniczne (dwa ręczniki, środki higieny osobistej, niewielka miska do mycia się, papier toaletowy)
- leki (leki własne przyjmowane stale lub okresowo, bandaż elastyczny 2 szt., plastry na pęcherze, warto też zabrać żele na stawy, np. Fastum lub Voltaren Emulgel)
- inne przydatne przedmioty (latarka, coś przeciw komarom, igła z nitką, długopis i kartki do spisywania intencji do różańca, talk do stóp, worki na śmieci)

Bagaż przewożony samochodem

- musi być oznaczony na widocznym miejscu numerem grupy
- nie wolno łączyć bagaży sznurkami - utrudnia to ich zapakowanie do samochodu
- nie wolno umieszczać w bagażu niezabezpieczonych ostrych i szklanych przedmiotów,

WYŻYWIENIE zasadniczo we własnym zakresie. Odpowiednie służby zaopatrują pielgrzymów w podstawowe artykuły (chleb, napoje, artykuły spożywcze itp.). Asortyment ten dowożony jest na każdy postój oraz na miejsce noclegu.

Zachęcamy do pielgrzymowania w grupie 13 (tzw. franciszkańskiej "Czarnej Trzynastce") im. bł. Zbigniewa i Michała!

Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia oraz w niedzielę, 30 lipca od godz. 15.00 w kawiarence parafialnej (wejście od strony ul. Oficerskiej). 

W niedzielę 30 lipca 2017 o godz. 16.00 w kawiarenki parafialnej (wejście od ul. Oficerskiej) odbędzie się SPOTKANIE PRZEDPIELGRZYMKOWE. Prosimy o obecność na nim wszystkich, którzy zdecydują się wyruszyć z nami na pielgrzymi szlak. Natomiast we wtorek, 1 sierpnia 2017 serdecznie zapraszamy na godz. 18.00 do kościoła na Kruczej na Mszę św. w intencji pielgrzymki, na której w obecności pielgrzymów duchowych będziemy pobłogosławieni na czas pielgrzymki.

Więcej szczegółów na temat całej pielgrzymki na stronie: pielgrzymka.pl

Tych, którzy z różnych powodów nie mogą pielgrzymować pieszo z "Czarną Trzynastką" zapraszamy do łączności duchowej z pielgrzymami. DUCHOWYCH PIELGRZYMÓW serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie trwania pielgrzymki. Duchowi pielgrzymi gromadzą się w kościele o godz. 11:15 - modlitwę animuje grupa Żywego Różańca oraz po południu o godz. 17:15 - modlitwy animuje Wspólnota Krwi Chrystusa. Opiekunem "Duchowych Pielgrzymów" jest o. Rafał Bendkowski. Podczas trwania duchowej pielgrzymki zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy św. o 12:00 lub o 18:00. Ofiary składane podczas tych Mszy św. przeznaczamy na wsparcie dla pielgrzymów: lekarstwa i potrzebny sprzęt pielgrzymkowy.

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Mieszczące się w naszej parafii Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "PORCJUNKULA" zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym ...

Więcej

Z "Czarną 13" na Jasną Górę

Tegoroczne rekolekcje w drodze przebiegać będą pod hasłem: „IDŹCIE I GŁOŚCIE!”. Do tego programu duszpasterskiego dopisane będą tematy, związane z setną rocznicą objawień fatimskich, setną rocznicą śmierci św. Brata Adama - Alberta Chmiel ...

Więcej

Pielgrzymka do Fatimy

W setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Fatimy. Termin pielgrzymki: 20-27.09.2017 Cena: 3 500 zł. ZAPISY NA PIELGRZYMKĘ W KANCELARII PARAFIALNEJ I ZAKRYSTII ŚWIADCZENIA 7 noclegów w hotelach ...

Więcej
Więcej artykułów

Kalendarz parafialny

lip 25

Święto św. Jakuba, Apostoła

Msze św. o godz.: 7:00, 8:00, 12:00, 18:00

 

lip 26

Wspomnienie Świętych Rodziców NMP Joachima i Anny

Msze św. o godz.: 7:00, 8:00, 12:00, 18:00

 

lip 27

Msze św. o godz.: 7:00, 8:00, 12:00, 18:00

 

lip 28

Msze św. o godz.: 7:00, 8:00, 12:00, 18:00

 

lip 29

Wspomnienie św. Marty

Msze św. o godz.: 7:00, 8:00, 12:00, 18:00

 

lip 30

17. Niedziela zwykła

Msze św. o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30; 13:00, 18:00 (w j. angielskim), 19:00

Poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św.

 

lip 31

Wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera

Msze św. o godz.: 7:00, 8:00, 12:00, 18:00